Молекулярний біолог: існуючі вакцини від COVID-19 можуть бути неефективними

Молекулярний біолог: існуючі вакцини від COVID-19 можуть бути неефективними

Існуючі у світі вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19 можуть бути неефективними. У такому випадку слід очікувати відповідних негативних наслідків у поширенні коронавірусу. Про це в інтерв’ю проекту «Центральний вайб» розповів молекулярний біолог і професор університету Ратгерса (США) Костянтин Северинов, повідомляє УНН.

«Ті вакцини, які зараз виробляються, можуть бути неефективними», — заявив молекулярний біолог.
На думку Северинова, це дуже важливий момент, адже у разі неефективності існуючих вакцин можуть наступити небезпечні наслідки: збільшення поширення коронавірусу і кількості інфікованих.

Читайте також:   В Україні встановлено антирекорд за кількістю хворих на COVID-19: статистика МОЗ на 13 серпня

«І це суттєво, тому що людина, будучи провакцинованою і навіть сходивши кудись і переконавшись, що у неї є антитіла, починає поводити себе так, як ніби вона уже імунна і не може бути зараженою. Якщо з’ясовується насправді, що він або вона можуть бути зараженими, то зміна поведінки людини призведе до ризику виникнення тієї самої інфекції, проти якої її повинні були захистити. Це очевидний варіант», — розповів він.

Читайте також:   Чому на коронавірус небезпечніше хворіти взимку: відповідь лікаря-інфекціоніста

За словами Северинова, важливим аспектом з існуючими вакцинами є також наявність побічних ефектів, не пов’язаних з коронавірусом.


«Другий варіант — що застосування вакцини може призвести до якихось небажаних побічних ефектів, не пов’язаних з коронавірусною інфекцією. І такого виду випадки теж відомі», — підкреслив він.

Залиште свій коментар