Міністр енергетики заявив, що місячні ціни на газ для населення й надалі зростатимуть

Міністр енергетики заявив, що місячні ціни на газ для населення й надалі зростатимуть

Це не стосується річного тарифу.

Міністр енергетики Герман Галущенко допускає, що місячні ціни на газ для населення й надалі зростатимуть через його дефіцит на європейському ринку.


Про це він заявив під час доповіді у Верховній Раді 18 червня.

«Якщо в Європі й надалі буде такий дефіцит газу, як сьогодні, то місячна ціна може бути ще більшою. Але це не стосується річного тарифу на газ, який діятиме до 1 травня 2022 року», — сказав очільник Міненерго.

Читайте також:   Українці втрачають мільярди з мобільних рахунків: куди зникають гроші і як вирішити проблему


Водночас Галущенко зазначив, що, попри те, що місячна ціна на газ досягла майже 12 грн за куб. м, річна фіксована ціна, на яку автоматично були переведені всі споживачі, є вигідною і не перевищує 8 грн за куб. м.


Варто зазначити, напередодні повідомлялося, що «Нафтогаз України» підвищив місячну ціну на газ у червні до 11,94 грн за куб. м, у той час як річний фіксований тариф становить 7,96 грн за куб. м. У компанії зростання ціни пояснили ситуацією на європейському ринку, де ціни на газ є одними з найвищих за останні 4-5 років, і станом на початок червня продовжували зростати. Там додали, що така тенденція на європейському ринку зумовлена коливаннями цін на енергоринках, через те, що Російська Федерація штучно обмежує поставки газу з метою створення тиску для завершення будівництва газогону «Північний потік-2».

Залиште свій коментар