Мінімальна пенсія досягне 4 200 грн! Звідки візьмуться кошти!

Мінімальна пенсія досягне 4 200 грн! Звідки візьмуться кошти!

Кабінет міністрів України в рамках співпраці з МВФ взяв на себе зобов’язання забезпечити гарантований рівень доходу для всіх громадян країни. Тепер же стало відомо, що парламентарії хочуть урівняти розмір фактичного і номінального прожиткового мінімуму. Пенсії теж прирівняють до цієї суми.Таким чином, прожитковий мінімум в Україні буде прив’язаний до відсотка від середньої заробітної плати, що становитиме 40% від показників за 2019 рік з урахуванням інфляції. Якщо пропозиція буде прийнята, то замість нинішніх 2027 гривень середнє пенсійну допомогу зросте до близько 4201 гривень, передає today.ua.

Крім того, законодавці планують щорічно підвищувати на 1 відсоток залежність прожиткового мінімуму від середньої зарплати. Поступово цей показник до 2030-го року буде доведений до 50 відсотків.


Очікується, що це положення почне діяти з 2021 року.

Проте, багато експертів сумніваються, що держбюджет України зможе витримати настільки витратну соціальну програму. Це може привести до серйозних проблем, пов’язаних з наповнюваністю державного бюджету і перевищення рівня допустимих витрат на соцзахист населення.


Варто відзначити, що прив’язка прожиткового мінімуму до показників по заробітній платі в середньому по країні, – це одна з вимог, прописаних у Меморандумі МВФ. Без забезпечення мінімального доходу для всіх громадян України, держава не зможе отримати 5-мільярдний транш від Фонду.

Залиште свій коментар