Міненерго пропонує знизити тарифи на газ з лютого на 44%

Міненерго пропонує знизити тарифи на газ з лютого на 44%

Міністерство енергетики запропонувало розглянути варіант, коли з 1 лютого 2021 року ціна на газ буде обмежена для «вразливих» споживачів. Ціна буде зафіксована на рік.Про це міністр енергетики Юрій Вітренко написав на своїй сторінці у Facebook.

«За нашими розрахунками мова йде про рівень ціни 5 356 грн, тобто на 44% менше ніж середньозважена ціна у січні. Для розуміння, якщо нічого не робити, то потрібно очікувати, що ціна у лютому збільшиться ще приблизно на 15%», — повідомив він.


За його словами, державна компанія «Укргазвидобування» буде продавати постачальникам «вразливим» споживачам газ за ціною «хаб мінус». Ціна буде переглядатися раз в рік на підставі котирувань на біржі у листопаді. При цьому постачальники зможуть конкурувати, пропонуючи меншу націнку до цієї ціни. Однак максимальний рівень націнки буде обмежений.

«Споживачі зможуть так само вільно обирати собі постачальника, при цьому, якщо вони не є «вразливими» споживачами, то вони зможуть обирати і контракти не з фіксованою на рік ціною, а будь-які інші контракти», — додав він.


Як нагадав Вітренко, основними постачальниками населенню (побутовим споживачам) є регіональні газопостачальні компанії, так звані облгаззбути. Їхня ціна за тисячу кубометрів у січні — від 6 990 до 10 800 грн. Середньозважена — 9 618 грн. У газопостачальної компанії «Нафтогазу» ціна — 7 220 грн. «Тобто у облгаззбутів в середньому ціна на 33% вища. Але при цьому їхня частка «ринку» — 89%», — повідомив міністр.

Відзначимо, згідно зі ст. 16 закону «Про ринок природного газу» вразливі споживачі — це ті, що мають право на субсидію для відшкодування витрат за спожитий природний газ та іншу адресну допомогу, що надається у порядку, встановленому Кабінетом міністрів України.

Залиште свій коментар