Лікарка назвала «найкращу» вакцину проти COVID-19: зроблена за старою перевіреною методикою

Лікарка назвала «найкращу» вакцину проти COVID-19: зроблена за старою перевіреною методикою

Лікарка-пульмонологиня Світлана Гук порадила українцям, які не хочуть робити щеплення проти коронавірусу через сумніви в перевіреності вакцини, використовувати препарат CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac. Як пояснила експертка, ця вакцина зроблена «за старою перевіреною методикою».«Найкращий», на її думку, препарат для імунізації Гук назвала в інтерв’ю «Укрінформу«. Лікарка зазначила, що може зрозуміти людей, у яких є питання до вакцин.

Найчастіше українців насторожує те, що передусім препарати не досліджували достатньо, як це повинно бути «в звичайному режимі», а не під час пандемії. Пульмонологиня пояснила, що на тривалі випробування просто не було часу.


Крім того, багато нових вакцин від COVID-19 створювали за методиками, які ще не були використані раніше.

«І ми всі знаємо, що кількість осіб із поствакцинальними ускладненнями таки зростає, що, знову ж таки, логічно, враховуючи все більшу кількість вакцинованих осіб. Про це ніхто не говорить пошепки, це не новина для лікарів. Але треба врахувати, що й кількість вакцинованих зараз теж дуже велика – це мільйони людей. Отже, реальний відсоток ускладнень невеликий», – пояснила Гук.


Вона зазначила: «побочки» у конкретної особи прогнозувати неможливо. Лікарі рекомендують не робити щеплення, якщо в пацієнта лихоманка, алергія на компоненти вакцин чи загострення хронічного захворювання.

«Якщо людина боїться, але все ж хоче себе захистити від можливості важкого захворювання на COVID-19, на мій погляд, можна порадити CoronaVac», – сказала лікарка.

Ця вакцина інактивована, тобто містить у своєму складі неактивний, «убитий» вірус.

«Мені вона дуже імпонує й тим, що містить увесь спектр білкових структур коронавірусу», – сказала медикиня.

Додамо, що Гук очолює Центр респіраторної медицини та алергології клінічної лікарні «Феофанія» в Києві.

Пропонуємо також почитати пояснення інфекціоністки, заслуженої лікарки Ольги Голубовської про те, в чому полягає головна відмінність вакцин Pfizer, Moderna, AstraZeneca та CoronaVac.

Залиште свій коментар