Лікар – про ситуацію з COVID-19 в Україні: у нас вийшов практично шведський варіант

Лікар – про ситуацію з COVID-19 в Україні: у нас вийшов практично шведський варіант

В Україні введений через коронавірус зимовий локдаун був несправжнім. Через це опісля серед громадян трапився захворюваності, яких нагадав так званий шведський сценарій.Таке переконання висловив головний лікар діагностичного центру в Львові Тарас Жиравецький у коментарі ТСН. Він та його колега-медик спрогнозували й можливе погіршення ситуації з COVID-19.

«У нас вийшов практично шведський варіант – ми зробили псевдолокдаун, тобто не справжній, тому хвиля була дуже потужна, і в кінці дуже багато людей перехворіло», – сказав медик.


За його словами, сьогодні в Україні спостерігається невеликий «шторм» інфікувань людей коронавірусом. Йому можна привласнити два-три бали, але не 8-10

«Чому за весь цей час це ще не перейшло в цунамі, ніхто не може пояснити. Ймовірно, таки дійсно дуже багато людей перехворіло і не хворіють повторно», – припустив Жиравецький.


Коронавірус в Україні

Водночас уточнив, що пандемія COVID-19 нікуди не дінеться. Він зазначив, що нова хвиля захворювань у країні та світі безумовно буде, а побороти цей вірус людям так просто не вдасться.

Медки не виключають погіршення сценарію із захворюваністю на COVID-19 в Україні

Зі свого боку епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк вважає, що серйозного сплеску захворюваності в Україні поки немає через літній період. Зокрема, більшість установ фактично перебувають у неробочому стані, не почалося ще навчання – немає масових контактів між людьми.

«Те, що певна кількість людей перехворіла, це, звичайно, дає нам певну фору, але хворіти повторно штамом Дельта можна. Тому, однозначно, ми не захищені повністю. Будуть важко хворіти люди 65+, вони у нас менше вакциновані. Тому, на жаль, чекаємо погіршення», – додала Сояк.

Залиште свій коментар