Лікар назвав найнебезпечніший день під час хвороби COVID-19

Лікар назвав найнебезпечніший день під час хвороби COVID-19

Цитокіновий шторм, який представляє загрозу життю пацієнта через ускладнення, можливий на 9-10 день коронавірусної хвороби.

Про це в інтерв’ю lb.ua розповів лікар-педіатр із Харкова Андрій Пеньков. За його словами, госпіталізація найчастіше необхідна саме в цей час.


«Цитокіновий шторм починається після першого тижня хвороби – госпіталізація найчастіше необхідна саме в цей час. На 9-10 день з’являється задишка, гострий респіраторний дистрес-синдром. Але це не бактеріальні процеси, а гіперреакція імунної системи», – зазначив лікар.

Читайте також:   Хворі коронавірусом не заразні: український інфекціоніст зробив заяву


Він додав, що на другому тижні хвороби наростають імунологічні зміни в крові, зростають показники всіх реактивних маркерів запалення.

«Це той момент, коли треба використовувати серйозне лікування, але не антибіотиками. Ковід – це гормонозалежне захворювання, у разі якого може допомогти своєчасне лікування стероїдами. Є три основні патогенетичні лінії течії ковіду – гіперзапалення (цитокіновий шторм), гіперкоагуляція (мікротромбози у всіх органах – особливо в легенях, але є і в серці, і в нирках) і гіпоксія, яка є одним із потужних руйнівних факторів. Це – причини всіх тяжких проявів і, по суті, смерті», – сказав Пеньков.


Залиште свій коментар