Крейсер «Москва» після влучання перекинувся і почав тонути – ОК «Південь»

Крейсер «Москва» після влучання перекинувся і почав тонути – ОК «Південь»

Уражений російський крейсер «Москва» внастідок атаки Збройних сил отримав суттєві пошкодження, а після пожежі перекинувся і почав тонути.



Джерело: спікер оперативного командування «Південь» ЗСУ Владислав Назаров

Пряма мова Назарова: «В Чорноморській операційній зоні ПКР «Нептун» уражений крейсер «Москва» — флагман чорноморського флоту Росії – отримав суттєві пошкодження. Виникла пожежа. Інші одиниці корабельного угруповання намагалися надати допомогу, але шторм і потужний вибух боєзапасу перекинули крейсер і він почав тонути.


Якщо для висадки десанту умови несприятливі, то загроза ракетних атак як з моря, так і з тимчасово окупованого Криму залишається».

Деталі: Він повідомив, що за добу на Миколаївському та Херсонському напрямку втрати противника складають 54 вояк та 8 одиниць техніки, серед яких 2 самохідні артилерійські установки, реактивна система залпового вогню «Град» і танк Т-72.


Збройні сили також знищили військову техніку та склад боєприпасів окупантів.

Передісторія:

  • Крейсер «Москва» поряд із патрульним кораблем ЧФ РФ «Василь Биков» були тими, хто погрожував захисникам українського острова Зміїний. На вимогу російського агресора – здатися прикордонники відповіли фразою, яка вже стала легендарною – «русский военный корабль иди нах..й!».
  • Ввечері 13 квітня джерела УП та голова Одеської ОВА повідомили, що українськими протикорабельними ракетами «Нептун» ЗСУ вразили ракетний крейсер «Москва»Чорноморського флоту РФ.
  • На підмогу «Москві», за даними джерела УП в розвідці, прийшли 4 російські технічні судна. Тоді тривав шторм. Це сталося в районі близько 20 морських миль від острова Зміїний.
  • 14 квітня Міноборони Росії підтвердило, що ракетний крейсер «Москва» горить, але про причини пожежі там не повідомили – чомусь «здетонував боєзапас».
  • Міноборони РФ стверджує, що крейсер «Москва» – на плаву.
Залиште свій коментар