Коронавірус нікуди не зник: лікар розповіла про можливу нову хвилю COVID-19

Коронавірус нікуди не зник: лікар розповіла про можливу нову хвилю COVID-19

Індійський штам коронавірусу скоро може з’явитися в Україні, тому нова хвиля COVID-19 цілком вірогідна.Про це повідомила ТСН київський лікар-епідеміолог Національної експертної групи з інфекційного контролю Катерина Сояк.

«З приводу нової хвилі, в Україні дуже складно щось прогнозувати. В принципі, «індійський» штам вірусу цілком може з’явитися і в нашій країні, через те, що кордони у нас не те, щоб відкриті, але потрапити в Україну можна. І самоізоляція наша, зокрема, не дуже ефективно працює, тому, мені здається, що «індійський» штам цілком можливо може потрапити до нас», — розповіла медик.


Епідеміолог зовсім не виключає, що нова хвиля коронавірусу знову захлесне Україну.

«Буде це так, чи ні, це інше питання. Але якщо буде, то, звичайно ж, з нашими карантинними заходами, з нашими заходами інфекційного контролю, існує велика ймовірність того, що ще одна така хвиля можлива», — зазначила вона.


Сояк вважає, що спалах запобігти можна, якщо обмежити в’їзд в країну громадян з Індії.

«Але знову ж таки — це не твердження. це може бути якась сукупність факторів, яка або призведе до нової хвилі, або не призведе. Все таки Індія далеко, у нас з нею не таке активне повідомлення. І якщо добре обмежити в’їзд громадян, які були в Індії, з Індії, можливо, ми попередимо цей спалах», — резюмувала медик.

Залиште свій коментар