Коронавірус може зникнути сам: академік НАН назвав несподівану причину

Коронавірус може зникнути сам: академік НАН назвав несподівану причину

Академік НАН заявив, що в коронавірусі можуть статися летальні для нього мутації

Український вчений з академії НАН України розповів, як коронавірус може зникнути з лиця землі без зусиль людства. За даними дослідника, у коронавірусові можуть статися мутації, які призведуть до загибелі самого агента. Разом з тим вчений стверджує, що вакцинація залишається єдиним прийнятним захистом.


Про це в ефірі телеканалу Obozrevatel TV розповів директор Інституту біохімії імені А. В. Палладіна НАН України, академік Сергій Комісаренко.Читайте також:   Названі місця підвищеного ризику. Де найпростіше заразитися

Дослідник розповів, що закінчення пандемії COVID-19 може бути пов’язане з природними мутаціями самого коронавіруса.

«Теоретично він може зникнути сам по собі – так, як зник його рідний брат, SARS-1 2002-2004 років, який був у Китаї», – припустив він.


При цьому академік попереджає, що поки прогнозувати, в який бік буде мутувати вірус – неможливо. Наряду з мутацією аж до зникнення, COVID-19 може стати більш небезпечним для людини. На сьогодні за даними дослідника, мутації коронавірусу говорять про те, що він стає тільки більш заразним.

Читайте також:   Вчені з'ясували, що може знищувати імунну систему при COVID-19 і призводити до смерті. Дослідження

«Тобто він більше чіпляється до людей, але, на щастя, він не став більш летальним», – пояснив учений.

Також науковець НАН зазначив, що, на жаль, наука не в силу вплинути на характер мутацій вірусу.

«Єдине, що ми можемо – це підштовхувати наш організм, щоб він ставав менш чутливим до дії вірусу. Саме цим і займається вакцинація. Вакцина залишається єдиним ефективним профілактичним засобом боротьби з вірусом», – підкреслив Комісаренко.

Залиште свій коментар