Командир “Азова” Прокопенко зустріне день народження у полоні: що відомо про його місцезнаходження

Командир “Азова” Прокопенко зустріне день народження у полоні: що відомо про його місцезнаходження

27 червня свій день народження відзначає український офіцер, підполковник Національної гвардії України, командир полку “Азов”, Герой України Денис Прокопенко. Йому виповнився 31 рік.Після тривалої оборони Маріуполя захисник потрапив у російський полон. 20 травня Прокопенко повідомив, що на 86-й день операції було отримано наказ від вищого військового керівництва про збереження життя та здоров’я військовослужбовців гарнізону та припинення оборони міста.


“Майже три місяці Ви разом зі своїми бойовими побратимами мужньо захищали український Маріуполь від російських окупаційних військ. Так само мужньо зараз Ви демонструєте всьому світу стійкість, патріотизм і незламність духу, перебуваючи у полоні ворога. Ні на хвилину ми не забуваємо про Вас і Ваших побратимів. Віримо, що стіни впадуть! Віримо у Вашу свободу та боремося за неї! Цього дня бажаю Вам здоров’я, витримки та якнайшвидшого повернення до рідного дому!” – привітав Прокопенка Командувач об’єднаних сил Збройних сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв.


Про місце, де утримують Прокопенка разом з іншими полоненими, відомо небагато. Так, секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що більшість українських військових, які тримали оборону на “Азовсталі” та були евакуйовані з Маріуполя, перебувають на окупованій території Донецької області у СІЗО Оленівки.

Дружина Прокопенка Катерина розповіла, що захисника утримують у переповненому слідчому ізоляторі. На всіх полонених не вистачає ресурсів, зокрема води та їжі.

19 червня у російських ЗМІ з’явилася інформація, що заступник командира полку “Азов” Святослав Паламар (позивний “Калина”) та командир 36-ї бригади морпіхів ЗСУ Сергій Волинський (“Волина”) нібито перебувають у СІЗО “Лефортове” у Москві. Про те, чи могли разом із ними етапувати Прокопенка, інформації немає.

Залиште свій коментар