Кого щеплювати насамперед: медикиня сказала, як уповільнити епідемію

Кого щеплювати насамперед: медикиня сказала, як уповільнити епідемію

В Україні слід переглянути групи населення, які підлягають першочерговій вакцинації від коронавірусу. Щоб запобігти швидкому поширенню інфекції, вакцинувати необхідно тих, хто ще не перехворів на COVID-19.Таку думку в бліцінтерв’ю OBOZREVATEL висловила керівниця Центру респіраторної медицини та алергології клінічної лікарні «Феофанія«, лікарка-пульмонологиня Світлана Гук. «Саме ті, хто не перехворів, становитимуть «заміс» для поширення вірусу», – пояснила вона.

«Добре б переглядати групи населення для вакцинації. І акцентувати на тому, що немає особливого сенсу терміново щепити тих, хто перехворів – на користь тих, хто хоче і хто не хворів», – наголосила лікарка.


За словами медикині, ті, хто переніс коронавірус, набули природного імунітету, який «не може бути гіршим за штучний», і не потребують термінової вакцинації.

Гук зазначила, що перевіряти наявність антитіл до коронавірусу у всіх, хто буде вакцинований, недоцільно, але «людей, які знають про факт свого захворювання, варто було б попросити не поспішати з вакцинацією і дати можливість зробити щеплення тим, хто не хворів. Тоді у нас буде шанс цими маленькими дозами вакцини, які до нас надходять, перекрити неуражене населення», – пояснила вона.


У цьому контексті медикиня заявила, що вважає цілком виправданою практику вакцинації людей, які не входять до групи ризику, залишковими дозами вакцин.

«Я вважаю, що правильно робити щеплення людей залишковими дозами. Та яка різниця, 65 років людині чи не 65? Вона хоче вакцинуватися, вона хоче стати одиницею колективного імунітету. Який же в цьому злочин?» – запитала вона.

Залиште свій коментар