Кількість боргів українців зросла майже на 30%

Кількість боргів українців зросла майже на 30%

Найшвидше зростають борги фізосіб за кредитами, велика заборгованість є з оплати «комуналки» та заборгованість у справах про адмінправопорушення.

У 2021 році кількість боргів українців зросла майже на 1,5 млн. гривень. Їхня загальна кількість збільшилася майже на третину (на 29%), до 6,58 млн. Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот з посиланням на дані Єдиного реєстру боржників.
Найшвидше в Єдиному реєстрі боржників зростають борги фізичних осіб за кредитами перед компаніями та організаціями. Цей показник зріс на 47%.
Також велика заборгованість є щодо оплати комунальних послуг. Вона зросла на 41%, а загальний борг на кінець 2021 року становить 72,7 млрд грн.
На третьому місці за зростанням кількості боргів минулого року — заборгованість у справах про адміністративні правопорушення, зростання на 35%.
Найбільші категорії за кількісним показником:
  • заборгованість перед банками, компаніями та організаціями – 1,8 млн боргів (27% від загальної кількості заборгованостей),
  • стягнення коштів на користь держави – 1,6 млн. боргів (25%),
  • штрафи за порушення ПДР — 1,3 млн боргів (20%).
Зазначається, що потрапляння до реєстру може накласти на боржника низку обмежень:
  • заборона на виїзд із країни,
  • блокування грошей на банківських рахунках та заборона відкривати нові рахунки,
  • заборона на продаж та купівлю автомобілів і нерухомості,
  • стягнення заборгованості за всіма офіційними доходами.
Раніше повідомлялося, що екс-власник Дельта Банку 27 тисяч років виплачуватиме борг Ощадбанку. Микола Лагун влаштувався на роботу економістом у приватній компанії із зарплатою у 14 тисяч гривень та 100% зарплати перераховує на погашення боргу.
Залиште свій коментар