Карантин вихідного дня: коли і які заборони запровадять, чи можна на прогулянку — відповідаємо на головні запитання про нові обмеження

Карантин вихідного дня: коли і які заборони запровадять, чи можна на прогулянку — відповідаємо на головні запитання про нові обмеження

Уже в найближчі вихідні, 14−15 листопада, в Україні можуть запровадити карантин вихідного дня — обмеження, які діятимуть для зниження темпів поширення COVID-19.

Як очікується, відповідну ініціативу Міністерства охорони здоров’я України Кабмін затвердить своїм рішенням на засіданні в середу, 11 листопада.


Поки ж НВ розповідає, що вже відомо про деталі майбутнього карантину вихідного дня.

Хто і навіщо це запропонував?

У перших числах листопада одразу кілька українських ЗМІ написали, що Кабмін планує посилити карантин в Україні — зокрема запровадити т.зв. карантин вихідного дня. Причиною стало вибухове зростання захворюваності на COVID-19 та критична ситуація у багатьох лікарнях країни (після 3 листопада кількість нових випадків майже не опускається нижче 9 тис. за добу).

Пізніше представники МОЗ України підтвердили, що запропонують уряду таку ініціативу та пояснили її мету.


«Ми вважаємо, що більш жорсткими обмеженнями саме у вихідний день ми зможемо тією чи іншою мірою розривати цей ланцюг хвороби [COVID-19]. Разом з іншими заходами це може стримувати поширення коронавірусної хвороби. Для нас головне — це швидкість, з якою поширюється хвороба, її треба стримати», — пояснив міністр охорони здоров’я Максим Степанов 5 листопада в ефірі телеканалу Україна 24.

Читайте також:   Зеленський піде, долар буде за 50 грн, Росія розвалиться, а світ чекає велика війна: екстрасенс зробив приголомшливі прогнози


«Ми будемо робити все можливе, щоб врятувати систему охорони здоров’я від колапсу і не зупиняти економіку», — назвав ще одну причину такого формату посилення карантину Віктор Ляшко, головний санітарний лікар.

Степанов також підтвердив, що Україна «не може запровадити локдаун, як це роблять у деяких країнах — ні на дві, ні на три тижні». «Тому ми змушені вводити жорсткий карантин на суботу і неділю», — зазначив глава МОЗ.

Коли запровадять карантин вихідного дня?

Точну дату визначить рішення уряду, але найімовірніше — вже починаючи з найближчих вихідних, 14-15 листопада. Такий варіант раніше допустив міністр Степанов.

Крім того, такий висновок можна зробити із заяви Віктора Ляшка, який 9 листопада заявив, що Кабмін «має намір найближчим часом проголосувати за введення карантину вихідного дня в Україні».

У які години діятимуть обмеження?

Імовірно з 00:00 суботи до 00:00 понеділка на всій території України (незалежно від кольору карантинної зони) повинні будуть діяти нові обмеження.

Читайте також:   Ветеран української політики висловився про подвійне громадянство

Що буде зачинено та заборонено у вихідні?

Якщо узагальнити заяви Степанова, Ляшка та іншу інформацію про карантин вихідного дня, яка потрапила в пресу, то по суботах-неділях очікується запровадження таких заходів:

  • закриття фудкортів і розважальних зон у ТРЦ — планується дозволити роботу тільки магазинам;
  • заборона розважальних і масових заходів;
  • заборона на діяльність установ культури (зокрема кінотеатрів, театрів, музеїв);
  • дозвіл ресторанам, кафе та іншим закладів громадського харчування працювати тільки на винос.

«Ми говоримо про закриття розважальних закладів, майданчиків відпочинку в ТРЦ, фудкортів, щоб працювали тільки магазини. Щоб людина могла прийти тільки в магазин, купити і вийти із ТРЦ. Краще відпочивати на свіжому повітрі і замовляти їжу додому, — пояснив Віктор Ляшко в інтерв’ю Радіо НВ. — За цим стежитиме Нацполіція, державна служба з питань безпечності харчових продуктів і комісії, створені органами самоврядування. Зараз це — на стадії узгодження. Щоб був механізм, що реально працюватиме і впливатиме на ланцюг передачі коронавірусної хвороби».

Залиште свій коментар