Іди поки не пізно, кров уже пролилася, – білоруська письменниця Алексієвич до Лукашенка

Іди поки не пізно, кров уже пролилася, – білоруська письменниця Алексієвич до Лукашенка

Популярна білоруська письменниця та лауреат Нобелівської премії Світлана Алексієвич вважає, що в Білорусі влада оголосила війну своєму народу. За її словами, як сьогодні поводиться ОМОН – раніше ніхто навіть і уявити таке не міг.Заява Алексієвич про протести в Білорусі та Лукашенка

Нинішні події в Білорусі вона прокоментувала у коментарі білоруській редакції «Радіо Свобода». Зокрема, Алексієвич підкреслила, сьогодні в Білорусі відбувається те, чого не побачиш в інших країнах.

«У нас стріляють в машину, де маленька дитина, і все в крові, вагітну жінку б’ють, затриманих душать колінами – це те, проти чого повстало чорне населення Америки. Людей хапають на вулиці. Затримані сидять в спортзалах без їжі та води. І найголовніше – люди є абсолютно мирними«, – зауважила літераторка.


Вона додає, Лукашенко себе дискредитував настільки, що вже немає тих, хто б його любив і захищав, як раніше. І в цю людину вже не можна вірити.

Хотілося б сказати: «Іди красиво!..» Але не вийде вже, кров пролилася. Іди, поки не пізно, поки ти не кинув людей в жахливу безодню, в безодню громадянської війни! Іди! Нікому не потрібен Майдан, нікому не потрібна кров. Ти просто хочеш влади, і це твоє бажання обернеться кров’ю,
– наголосила Алексієвич.


Також письменниця припускає, що в Білорусі, зокрема в Мінську, діють російські силовики, оскільки «білоруські хлопчики не можуть так бити своїх мам і сестер». За її словами, у маленьких містечках, де всі один одного знають, ОМОН відмовляється бити людей.

 

Залиште свій коментар