Голубовська повідомила про новий небезпечний штам коронавірусу: дуже заразний

Голубовська повідомила про новий небезпечний штам коронавірусу: дуже заразний

Новий штам коронавірусу B.1.617.2 (Delta) зараз особливо небезпечний у Великобританії. Як відомо, в Україні великі неприємності наробив «британський» штам B. 1.1.7., який зараз не домінує.Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла Ольга Голубовська.

«Нагадаю, що весняні неприємності, пов’язані з найважчою з моменту епідемії спалаху у нас в країні, були пов’язані з «британським» штамом B. 1.1.7. Тепер на новий штам B. 1.617.2 (Delta) припадає більшість випадків захворювання у Великобританії. У США поки тільки 6% секвенованих випадків припадає на цей штам, «британець» залишається домінуючим», — написала медик.


Вона нагадала, що в цілому варіант Delta зареєстрований в 60 країнах.

«На сьогоднішній день абсолютно очевидно, що його заразність вище, ніж у альфа-варіанту дикого типу, і пік захворюваності реєструється у молодих людей 12-20 років (Фаучі)», — зазначила Голубовська.


Медик зазначила, що вакцини, які зараз існують на ринку, повністю захищають від нового штаму.

«Вакцини Pfizer і AstraZeneca захищають від нового варіанту (ефективність Pfizer-88%, AstraZeneca-60%), при цьому одна доза Pfizer ефективна тільки на 33%», — написала експерт.

Вона попередила, що світ знаходиться на порозі нових інфекцій.

«І повторюю, подобається комусь чи ні, що ми на порозі глобальних викликів, пов’язаних з інфекційними хворобами. Про що, власне, неодноразово вже нам говорили, останній раз — на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я два тижні тому», — резюмувала вона.

Залиште свій коментар