Досенко: лікарів-антивакцинаторів потрібно звільняти, МОЗ провалило COVID-щеплення

Досенко: лікарів-антивакцинаторів потрібно звільняти, МОЗ провалило COVID-щеплення

Рух лікарів-антивакцинаторів становить реальну загрозу національній безпеці України. Ці люди, які називають себе медичними працівниками, які з телеекранів заявляють про те, що щеплення від COVID-19 не є обов’язковим, професійно непридатні й підлягають звільненню.Захворюваність на коронавірус в Україні зростатиме шаленими темпамиМи маємо рівень людей, які захворіли. Можна вирахувати відсоток людей, які перехворіли, додати сюди людей, які повністю вакциновані, і ми все одно отримаємо дуже маленьку цифру, яка не досягає межі колективного імунітету, – 70%+. Тому будь-яка захворюваність буде цілком логічною.

Яка кількість людей захворіє і помре, легко передбачити. Немає ніяких підстав думати, що ми на плато і далі буде зменшення. Можливо, на певний час зменшення, а потім буде підвищення. Нічого приємного сучасна наукова медицина, епідеміологія не може нам сказати.

Може бути 40, 50 тисяч нових хворих на добу, може не бути місць у реанімаціях, дефіцит кисню. Система перевантажена, вона не має можливостей для збільшення потужності.

«В Україні немає епідеміологів, МОЗу довіряти не можна»Немає фахівців. І знову ми повертаємося до рівня медичної освіти в Україні. Щороку ми випускаємо ще менш кваліфікованих лікарів.

У нас у країні немає епідеміологів. Не склалася наукова школа з інфекційних хвороб. Нема кому довіряти в МОЗі.

МОЗ у плані вакцинації виконує всі поради ВООЗ. Але стосовно локдауну – це внутрішні локальні питання. Там не може бути все прописано для кожної країни. Тому такі рішення має ухвалювати фахівець, а краще – нарада фахівців, які дійсно розуміються в науці під назвою епідеміологія.

Якщо своїх немає і ми, звісно, не встигнемо підготувати, то таких фахівців позичають, наймають. Нам потрібна допомога міжнародної спільноти для того, щоб не помилитися в такого роду рішеннях, які стосуються життєдіяльності багатьох людей і їхнього добробуту.

Про бустерну дозу вакцини від коронавірусу в Україні говорити зарано.

До бустерної дози Україні ще далекоСлід вакцинувати хоча б двома дозами тих вакцин, які в нас є в достатній кількості. Набагато більше, ніж ми встигнемо використати до кінця року.

У нас взагалі йдеться не про бустерні дози. Йдеться про величезну кількість людей, які без примусу не пішли на вакцинацію. А зараз пішли тільки тому, що держава правильно зробила обмеження для певних категорій і навіть пов’язані з виконанням професійних обов’язків.

Свідомі люди отримали свої дози і не хворіють. В реанімаціях, в інфекційних відділеннях 95% не вакцинованих жодною дозою.

Про які бустерні дози тут можна розмовляти? Для України це абсолютно неактуальне питання. Дай боже нам донести до населення ці дві дози.

Чому слід спілкуватися з сусідами і питати їх про вакцинаціюПотрібно шукати різні шляхи, доносити інформацію до кожної бабусі, до кожного дідуся, в кожному селищі, в кожному районі, в кожному місті – в будь-який спосіб. Потрібно показувати людей, яких вивозять із реанімації.

У мене народився такий заклик: щоб кожен у своєму під’їзді постукався у двері до своїх сусідів, запитав в них, чи все у них добре, як вони почуваються і чи дійсно вони вакциновані.

Можливо, людям похилого віку треба показати, як просто записатися на вакцинацію, як уникнути черги. Можливо, підвезти власним авто до пункту вакцинації. Треба донести цю інформацію до всіх людей, які живуть поруч з вами. М’яко, але переконливо їм донести необхідність вакцинуватися просто зараз.

Мені дуже хочеться вірити, що спільними зусиллями і влади, і журналістів, і науковців, і правоохоронних органів, РНБО, СБУ нам вдасться переконати населення вакцинуватися, і наступного року в нас буде зовсім інша ситуація.

Залиште свій коментар