Доктор розповів, чому краще збивати температуру з перших днів COVID-19

Доктор розповів, чому краще збивати температуру з перших днів COVID-19

При коронавірусі бажано збивати температуру з перших днів зараження, не чекаючи на появу інших симптомів, у тому числі зникнення нюху. В іншому випадку перебіг хвороби може стати важчим.Про це розповів доктор, радник міського голови Львова з медичних питань Тарас Жиравецький в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера».

Медик зазначив, що підвищення температури у пацієнта є основним симптомом зараження. Він радить здати тест на COVID-19 (ПЛР або антиген), якщо градусник покаже 37.2 або 37.5. Якщо результат буде позитивним і вірус підтвердиться, слід починати збивати температуру.


«Моя позиція така, що бажано при коронавірусі знижувати температуру навіть з перших днів. Це дасть можливість організму легше увійти в період 7-8 дня, коли йде такий переломний період, коли в нашому організмі може приєднатися бактерійна інфекція. І ця бактерійна інфекція часто потребує все-таки прийому антибактерійних препаратів», — пояснив Жиравецький.


У цьому контексті він закликав розділяти коронавірус — тобто вірус, який викликає певні запальні зміни в організмі, і COVID-19 — який є захворюванням, що виникає в результаті тих змін, які викликав вірус.

«І сам COVID-19 ми лікуємо антибактеріальними препаратами, антикоагулянтами (препаратами для розрідження крові), і лікуємо стероїдними гормонами — це базові препарати, які в принципі у світі використовуються при COVID», — розповів доктор.

Також він прокоментував рекомендації інших медиків про те, що збивати температуру при коронавірусі не потрібно, і розповів про власний досвід, свою сім’ю і близьких, які перехворіли.

«Ті пацієнти, які не збивали температуру, вони мали важчий перебіг захворювання. Пам’ятайте, що при COVID-19 дуже добре працюють наші антитіла, які часто сьогодні усі міряють. Саме антитіла знищують вірус, і роблять це без температури, або без великої температури. І вони починають вироблятися з 7-8 дня захворювання, і до 14-го дня практично знищують вірус», — зазначив лікар.

Він додав, що тому повторний ПЛР-тест потім робити не обов’язково, і з 14-го дня після появи симптомів «ми вважаємося вже не заразними, і можемо спокійно виходити з ізоляції».

Залиште свій коментар