Диктатор Лукашенко та пропагандист Соловйов поглумилися над залежністю України від білоруського струму

Диктатор Лукашенко та пропагандист Соловйов поглумилися над залежністю України від білоруського струму

Диктатор Олександр Лукашенко в інтерв’ю російському пропагандисту Володимиру Соловйову заявив, що Україна залежить від постачання струму з Білорусі і у разі потреби він може відключити її електроенергію.Про це повідомляє видання «Главком« із посиланням на фрагменти інтерв’ю.

«Ми відріжемо всякі поставки не тільки ПММ (паливно-мастильних матеріалів, – ред.) разом з Росією. І електрику…» – заявив Лукашенко.


Україна почала імпортувати електроенергію з Білорусі у листопаді 2021 року. Низка ЗМІ оприлюднила копію контракту на постачання білоруської електроенергії в Україну, згідно з яким постачання здійснюється через арабську компанію Vector Innovation Energy. Цю компанію ЗМІ називають близькою до лідера фракція «Слуги Народу» Давида Арахамії.

У лютому 2022 року в українській енергосистемі утворився надлишок електроенергії, проте імпорт із Білорусі продовжується в максимально допустимому обсязі.


Через це ряд ТЕС та ТЕЦ змушені були вивести в резерв. Компанія «Донбасенерго» оголосила про можливу зупинку в березні – квітні через різкий обвал цін, спровокований імпортом з Білорусі.

Залиште свій коментар