Дельта-COVID почав вислизати від вакцин: лікар з Ізраїлю сказав, хто в зоні ризику

Дельта-COVID почав вислизати від вакцин: лікар з Ізраїлю сказав, хто в зоні ризику

Дельта-варіант коронавірусу може «обходити» вакцини проти COVID-19, але такі випадки поодинокі. Навіть одна доза щеплення запобігає важкому перебігу захворювання цим варіантом.Про це в ексклюзивному бліцінтерв’ю OBOZREVATEL розповів лікар-анестезіолог, відповідальний за клінічні дослідження препаратів від COVID-19 і постковідних уражень в одній з ізраїльських компаній Борис Бриль. «Цей варіант коронавірусу більш заразний. Він становить небезпеку для нещеплених найбільшою мірою», – підкреслив він.

«Для тих, хто перехворіли і тих, хто щеплений одиничної дозою, ризики нижче, ніж у невакцінірованих. Ті, хто зробили щеплення другою дозою, також можуть відчути його на собі, але значно меншою мірою, ніж попередні групи. Тому щеплюватися необхідно», – повідомив медик.


За його словами, нові варіанти коронавірусу все більш нечутливі до вакцин, іноді «обходить» їх і Дельта-варіант. «Але такі випадки поодинокі», – підкреслив Бриль. Водночас він зауважив, що питання про створення специфічної вакцини проти Дельта-варіанту поки не розглядається.

Лікар також відповів на запитання про особливі симптоми Дельта-COVID. За його словами, клінічні ознаки захворювання цим варіантом вірусу практично не відрізняються від ознак більш «старих» версій COVID-19.


«Що стосується специфічних клінічних проявів дельти, то вони практично такі самі, що і у інших варіантів. Відзначається лише, що один з перших симптомів – головний біль, болі в горлі. Але це не означає, що жар та інші симптоми зникли», – зауважив він.

Залиште свій коментар