Чому тим, хто перехворів на COVID-19, потрібна вакцинація: в МОЗ дали відповідь

Чому тим, хто перехворів на COVID-19, потрібна вакцинація: в МОЗ дали відповідь

З імунітетом, отриманим після перенесеного коронавірусу, можна заразитися COVID-19 ще раз, тому всім, хто перехворів, потрібна вакцинація.Так, щеплення краще, ніж набутий після хвороби імунітет, стимулює утворення антитіл, пояснили в Центрі громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України. Відповідне відео було опубліковано на сторінці відомства у Facebook.

«Навіть якщо вакцинована людина захворіє, то в легкій формі», – йдеться у відеоролику.


У ЦГЗ також пояснили, що організм того, хто перехворів на COVID-19, розвиває імунну відповідь і виробляє антитіла й клітини до коронавірусу протягом перших кількох тижнів після інфікування.


«Антитіла з’являються за будь-якої форми захворювання: безсимптомної, легкої або важкої. Однак природний імунітет не гарантує, що ви не захворієте знову. Це залежить від багатьох факторів та індивідуальних особливостей людини», – зазначають медики.

Вакцинація, навпаки, гарантує захист від хвороби, оскільки вакцини краще стимулюють утворення антитіл і Т-клітин, які знешкоджують віруси. Усі вакцини проти COVID-19 забезпечують високу імунну відповідь, йдеться в повідомленні Центру громадського здоров’я.

Щеплення краще, ніж набутий після хвороби імунітет, стимулює утворення антитіл

«Перед щепленням не потрібно здавати ПЛР-тест або визначати антитіла до COVID-19. Вакцинація – найбільш ефективний спосіб захиститися від COVID-19″, – підкреслили в ЦГЗ.

Залиште свій коментар