Чому не можна пропускати друге щеплення від коронавірусу: лікарка заявила про смертельну загрозу

Чому не можна пропускати друге щеплення від коронавірусу: лікарка заявила про смертельну загрозу

Відмова від другого щеплення проти коронавірусу може мати непередбачувані наслідки. Якщо людина пропустила другу дозу, то ефект від першої «утилізується» вже через місяць, і ризики тяжкого перебігу захворювання та летального наслідку зростають.Про це в ексклюзивному коментарі OBOZREVATEL розповіла кандидатка медичних наук, доцентка кафедри дерматовенерології, алергології, клінічної та лабораторної імунології НУОЗ імені П. Шупика Тетяна Бондаренко. «Якщо ми не підтримуватимемо рівень антитіл, відповідно, вакцина спрацювала вхолосту. Все, що витратила держава, – коту під хвіст», – заявила вона.

Як пояснила медикиня, якщо людина не хворіла на коронавірус і отримала лише першу дозу вакцини, рівень антитіл стрімко падає приблизно через місяць.


Після першої дози антитіла виробилися, але через якийсь час вони утилізуються і виводяться з організму. Рівень імуноглобулінів G у середньому починає зменшуватися через 3-4 тижні. У когось вони можуть затримуватися, у когось виводитися трохи швидше, залежить від імунної системи, від фагоцитозу, від вивідних систем організму, але в середньому – це місяць», – пояснила лікарка.

У цьому контексті вона наголосила: якщо людина не встигла зробити другу дозу вчасно, її необхідно зробити якнайшвидше.


«Нехай це буде з невеликою відстрочкою, але друга доза обов’язково має бути. Найкраще зробити другу дозу якнайшвидше після закінчення терміну. Якщо людина «прокинулася» через два місяці, через три, нехай усе одно вводить другу дозу», – порадила лікарка.

У той же час вона сказала, що в такому разі не завжди можна розраховувати на отримання максимального захисту від коронавірусу. Медикиня пояснила, що перед другою дозою можна зробити аналіз рівня імуноглобуліну G.

«Можливо, людина повністю стерильна, у неї немає цих антитіл, або все-таки якась частина виробилася. Але це дуже складні питання для діагностики. Антигенний склад дуже сумнівний, тому й кажуть, що не варто відстежувати антитіла, це ні про що», – зауважила Бондаренко.

«Якщо людина отримала першу дозу і через пів року зіткнулася з коронавірусною інфекцією, то, найімовірніше, у неї буде такий самий ризик, як у неприщепленої. Якщо вона зіткнеться через місяць чи два, можливо, якийсь захист ще й буде. Але прогнозувати ніхто не зможе. Це ворожіння на кавовій гущі», – наголосила Бондаренко.

Вона додала, що «ліпше чинити так, як рекомендує МОЗ, не пропускати щеплення і дотримуватися інструкцій до вакцин».

Залиште свій коментар