Чи можуть вручити повістку через родичів, отримання мобілізаційного розпорядження на блокпостах

Чи можуть вручити повістку через родичів, отримання мобілізаційного розпорядження на блокпостах

Повістка у дверях, у поштовій скриньці, чи можуть викликати до військкомату через родичів, читайте в матеріалі ТСН.uaПід час загальної мобілізації в Україні чоловікам віком від 18 до 60 років можуть вручати повістки навіть у громадських місцях.

Які виклики до військкомату не мають юридичної сили, роз’яснив юрист Юрій Дончак


Як пояснив юрист виклики до територіальних центрів комплектування за допомогою:

  • телефонного дзвінка,
  • надсилання СМС-повідомлень,
  • надсилання фото повістки в вайбер,
  • вкидання повістки в поштову скриньку,
  • вручення повістки родичам або співмешканцям,
  • повістки, залишеної у дверях,

не несуть  юридичної сили для військовозобов’язаних.


Якщо призовника викликають до військкомату неособисто — які юридичні наслідки

Людина, яка отримує повістку будь-яким чином, повинна виконати усі дії, зазначені в документі — з’явитись у вказане місце у зазначений час.

Але, якщо немає жодних підтверджень того, що людина отримала цю повістку, то і притягнути її до відповідальності буде практично неможливо, — відзначає юрист.

Оповіщення (коли повістка не була вручена призовнику особисто) у випадку їх ігнорування не мають для призовника негативних наслідків, ані кримінальної, ані адміністративної відповідальності.

Працівники військкомату не можуть оголосити призовника в розшук — у них на це просто немає повноважень.

Вручення повісток та мобілізаційних розпоряджень на блокпостах

Як зазначає Юрій Дончак, військовозобов’язаного не можуть затримати просто так на блокпостах в місті, області, по Україні, якщо  жодних протиправних дій він не здійснював. Хіба що, якщо він буде перебувати на блокпосту без документів. Тоді його можуть затримати до моменту встановлення особи.

На блокпостах не можуть вручити мобілізаційне розпорядження, можуть лише вручити повістку.

Чи можуть  вручити повістку на уточнення даних в іншому місті чи на блокпості, в ТЦК до якого не приписаний військовозобов’язаний? Можуть, тому що призовник повинен перебувати в межах свого району, і виїжджати за межі тільки з дозволу військкома.

Перебувати не за місцем прописки, в іншій області  військовозобов’язаний може лише з дозволу військкома або якщо чоловік став на тимчасовий облік за новим місцем проживання. В іншому разі — це порушення законодавства про військовий облік.

Відповідальність за неявку на вимогу повістки про уточнення облікових даних — штраф в розмірі від 3400 до 5100 грн. Кримінальна відповідальність настає лише за ігнорування повістки на відправку, що кваліфікується як ухилення від мобілізації.

Залиште свій коментар