Чи можна заразитися COVID-19 через упаковки товарів: пояснення епідеміологині

Чи можна заразитися COVID-19 через упаковки товарів: пояснення епідеміологині

Заразитися коронавірусом через упаковки товарів у магазинах дуже складно, для цього повинні співпасти кілька факторів.

Про це в коментарі OBOZREVATEL сказала українська епідеміологиня Катерина Сояк. На її думку, це не основний шлях передавання COVID-19.


«Через упаковки товарів у магазині можна заразитися, якщо хворий потер собі рукою ніс, потім тією ж рукою поклав упаковку на полицю і тут же її взяла здорова людина. Без контакту з живим вірус на поверхнях не активний. РНК, яку він залишає, не здатна заражати», – запевнила лікарка.

Читайте також:   ВООЗ кардинально змінила рекомендації щодо носіння захисних масок: як саме


За її словами, коронавірус засихає, якщо в нього немає живого середовища для існування, як-от слизова в організмі людини. Без цього розмножуватися він не може.

«Дослідження показують, що та концентрація вірусу, яка живе на поверхнях, не здатна когось заразити. По-перше, її мало, а по-друге, без контакту з живим він засихає. Тож якщо хвора людина пішла, джерело інфекції пішло разом із нею. Заразитися можна тільки під час контакті, повітряно-крапельним шляхом», – підсумувала Сояк.


Читайте також:   Медик розповів, чим небезпечний індійський штам COVID-19: це супермутант і гримуча суміш

Нагадаємо, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, COVID-19 може зберігати життєздатність до 72 годин на пластмасі й нержавіючій сталі, менше ніж чотири – на міді і менш як 24 години – на картоні. Його легко знешкодити навіть із використанням звичайних побутових дезінфекційних засобів.

Залиште свій коментар