Чи буде в Україні новий локдаун: стали відомі ймовірні дати

Чи буде в Україні новий локдаун: стали відомі ймовірні дати

В Україні через пандемію COVID-19 вже двічі оголошували жорсткий карантин.



Наразі ситуація з коронавірусом набирає загрозливих обертів. Чи можуть в Україні продовжити локдаун та коли його хочуть оголосити знову, повідомляє 24 канал.

Як стверджують в українському уряді, Україна вже зіткнулась з третьою хвилею коронавірусу. Під час засідання Кабміну прем’єр-міністр Денис Шмигаль не виключив, що адаптивний карантин та кольорові зони можуть достатньо не допомогти.

Наразі в червоній зоні вже 4 області – Івано-Франківська, Закарпатська, Житомирська та Чернівецька. Ще 9 та Київ – у помаранчевій, що означає, що вони лише за крок від того, щоб потрапити у “червоний перелік”.


“Це означає, що на підході може бути жорсткий локдаун. Коли більшість областей буде у червоній зоні, скоріш за все, доведеться повертатися до тої моделі локдауну, який Україна вже проходила”, – підкреслив Шмигаль.

Прем’єр-міністр звернувся до людей із закликом бути свідомими. Звісно, великі надії на вакцинацію, що з 24 лютого вже стартувала в Україні. Проте, наголошують в уряді, імунізація – процес тривалий і може затягнутись на 2 роки.


Ймовірні дати локдауну

  • У МОЗ прогнозують, що пік третьої хвилі COVID-19 в Україні припаде на середину весни. Зростання кількості нових випадків інфекції може бути до кінця квітня.
  • За інформацією НВ, в Національній академії наук зауважили, що весняна хвиля епідемії триватиме до середини травня.
  • Відтак, ймовірно, саме на початку — в середині квітня медична система відчує максимальне навантаження. Через це й можуть запровадити локдаун чи посилити карантин.

За яких умов в Україні можуть ввести локдаун

  • Не виключено, що в Україну прийде і 4, і 5 хвилі коронавірусу.
  • У цьому випадку, незважаючи на введення кольорових зон, навантаження на лікарні може бути критичним.
  • В уряді пообіцяли про введення жорсткого локдауну попереджати заздалегідь.
  • Очільник МОЗ Максим Степанов стверджував, що якщо у червоній зоні опиняться більше ніж 13 областей, доведеться запроваджувати жорсткіший карантин.

Можуть ввести вже через тижні, – експертка ЮНІСЕФ

Тим часом медична експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавінова заявила в ефірі одного з телеканалів, що третій локдаун в Україні цілком можливий – вже через лічені тижні. Це станеться у тому випадку, якщо ситуація з захворюваністю на COVID-19 не покращиться.

“Я думаю, ми говоримо про декілька тижнів. Нас це торкнеться, цілком можливий третій локдаун”, – сказала інфекціоністка.

Врятувати Україну від жорстких обмежень може активна вакцинація. Проте задля цього йти на щеплення потрібно усім, хто має таку можливість.

Якими можуть бути наслідки третього локдауну

Незважаючи на те, що третього локдауну може потребувати медична система, підприємці такого удару можуть не витримати. Членкиня комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Ольга Стефанишина розповіла, що у впровадженні жорсткого карантину має бути логіка. Слід, передусім, подумати про захисні механізми для бізнесу.

“Потрібно використовувати важелі для підтримки бізнесу. Розуміючи, яка сьогодні ситуація і для бізнесу, і для економіки, думаю, що це буде дуже важко”, – заявила Стефанишина.

На думку нардепки, сьогоднішнє зростання захворюваності спричинили “подвійні стандарти ведення карантину”. Найбільша проблема – це затримка зі стартом та повільна вакцинація.

Що прогнозують науковці

У Національній академії наук України попереджають, що весняна хвиля COVID-19 може мати значно гірші наслідки, ніж осіння. Погіршення епідеміологічної ситуації буде до травня, а пік припаде на початок квітня. Кількість щоденних нових випадків може наблизитись до 40 тисяч, а летальних – до тисячі.

Інтенсивне проведення щеплень могло б стати на заваді стрімкому розвитку епідемії в Україні. Щоб зірвати весняну хвилю захворюваності, на цей момент слід було б вакцинувати вже близько 50 – 70% населення, однак темпи вакцинації у нас, на жаль, дуже невисокі,
– зазначив співробітник Інституту біохімії НАН України Володимир Галицький.

Науковець закликав запровадити в Україні суворий карантин, а також зупинити роботу громадського транспорту. В країні слід зайнятись спорудженням тимчасових мобільних госпіталів, як це робили в Ухані. Зауважимо, що один такий госпіталь – в Богородчанах, що на Івано-Франківщині, вже працює.

Залиште свій коментар