Це не боротьба проти Росії, – Тихановська звернулася до росіян на тлі протестів у Білорусі

Це не боротьба проти Росії, – Тихановська звернулася до росіян на тлі протестів у Білорусі

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська звернулася до росіян. Вона назвала їх братнім до білорусів народом і запевнила, що її країна не веде боротьбу проти них.Про це вона сказала у своєму черговому відеозверненні. Його оприлюднив телеграм-канал «Пул первой».

Дорогі громадяни Росії! Народи Білорусі і Росії завжди були сусідами і близькими друзями, я впевнена, що такими й залишаться. На жаль, російська пропаганда намагається максимально перекрутити все, що відбувається в Білорусі. Я закликаю вас не піддаватися цій брехні та знати істинну причину того, чому білоруський народ хоче, аби Лукашенко пішов,
– сказала вона.


Так, Тихановська уточнила, що до виборів 2020 року Лукашенко прийшов без шансу на перемогу, без жодної підтримки. Це, за її словами, трапилось через багаторічну кризу в економіці, неготовність громадян миритися з відсутністю базових прав і свобод.

Через це, за словами Тихановської, Лукашенко вибрав таку практику: не допускати до виборів незалежних кандидатів, кидати їх до в’язниць та видворяти з країни.


Він також обрав не допускати до виборів міжнародних спостерігачів, та навіть враховуючи це, зауважила опозиціонерка, Лукашенко програв і повністю сфальсифікував результати.

Далі Тихановська детально описала, як у Білорусі фальсифікували президентські вибори. Вона додала, що Лукашенка як президента не визнала низка європейських країн, не зроблять цього ніколи й білоруси.

Політикиня розповіла про протести, що спалахнули у її країні, наголосила: проти мирних громадян застосовують зброю, їх кидають до в’язниць. Вона також навела до прикладу свого чоловіка, який перебуває за ґратами вже 3 місяці.

Вона також перелічила вимоги білорусів та додала: проти росіян ніхто не бореться.

На жодному етапі це не була боротьба проти Росії та, впевнена, не стане такою. Будь ласка, не вірте пропагандистським ЗМІ та політикам, що кажуть зворотне. Важливо не зіпсувати стосунки між нашими народами. Білоруси налаштовані на максимально дружні відносини зі всіма своїми сусідами за умови збереження суверенітету своєї країни,
– додала Тихановська.

Також опозиціонерка висловила вдячність усім росіянам, які підтримують білорусів у їх прагненні до свободи та змін. Вона зазначила, що білоруси не забудуть жоден жест чи акт солідарності з боку Росії.

Окремо Тихановська також звернулася до російських журналістів і блогерів. Вона подякувала їм за увагу до ситуації в Білорусі та готовність об’єктивно і чесно висвітлювати події.

«Не дозвольмо пропаганді отруїти відносини між нашими народами, а нечесним політикам вдарити по інтересах як Білорусі, так і Росії!» – додала Тихановська, не називаючи імен «нечесних політиків» і не вказуючи, на яких російських каналах з’являються пропагандистські новини про Білорусь.

Відеозвернення Тихановської до росіян:

Залиште свій коментар