Будуть звільняти або вбивати: викладачка з Драгоманова вважає, що може повторити долю Бузини

Будуть звільняти або вбивати: викладачка з Драгоманова вважає, що може повторити долю Бузини

Скандальна викладачка з університету імені Драгоманова Євгенія Більченко, яка опинилася в центрі скандалу через антиукраїнські висловлювання, вважає, що її можуть звільнити або вбити, як це зробили з загиблим журналістом Олесем Бузиною.Джерело: Сегодня

В інтерв’ю Більченко розповіла, що їй довелося закрити власну сторінку в соцмережі через постійні погрози на її адресу.


Викладачка сподівалася, що все це затихне, як вщухають всі медіахвилі. Але цього не відбувається, і погрози їй посилюються.

І я думаю, що мене будуть звільняти або вбивати, як Бузину. Ось і все… Мене просто загнали в кут постійними нападками. Опоненти заявляють, що проти мене будуть починати другу кампанію цькування. Тобто вони не приховують, що була перша, і хочуть запустити другу,
– заявила Більченко.


За її словами, справі хочуть надати політичний характер та висунути викладачці обвинувачення в державній зраді.

Що відомо про вбивство Бузини?

Олесь Бузина – це український журналіст, який мав українофобські погляди. Його убили 16 квітня 2015 року у Києві у дворі багатоповерхового будинку.

У червні було затримали двох осіб, яких підозрюють у злочині – Андрія Медведька і Дениса Поліщука. Спочатку їх відправили у в’язницю і кілька разів продовжували цей запобіжний захід. Але зараз вони не знаходяться під вартою.

Головні деталі про скандал з Більченко

  • Викладачка університету Драгоманова Євгенія Більченко спровокувала скандал, назвавши закон про українську мову «опухлим лімфовузлом». Згодом вона оприлюднила кілька скандальних заяв як «представниця російської цивілізації». Зокрема, Більченко назвала Україну тоталітарною державою.
  • Окрім того, Більченко у 2018 році виступала на каналі підконтрольних Росії бойовиків. Її представили як «активістку Майдану», яка різко змінила свої погляди, дізнавшись «правду» про події на Донбасі.
  • Студенти та деякі викладачі засуджують позицію викладачки та вимагають звільнити її. У МОН кажуть, що таких повноважень не мають.
  • Відомо, що наразі Більченко лише відсторонили від занять, але не звільнили.
Залиште свій коментар