Крім цього, з 21,7% до 25% зросла готовність опиратися шляхом участі в акціях громадянського спротиву. Загалом, одним або іншим способом чинити опір готові 57,5% українців проти 50,2% у грудні. Серед інших опцій:

  • 12,4% опитаних виїхали б у більш безпечний регіон;
  • 7,5% – виїхали б закордон;
  • 17,9% – нічого б не робили;
  • ще 7,6% не визначилися із відповіддю, а 1,2% відмовилися відповісти на запитання.

У регіональному вимірі готовність чинити опір варіює від 72,2% на Заході до 30,5% на Сході. Якщо ж говорити саме про збройний опір, то голоси розподілилися так: від 44,8% на Заході до 17,8% на Сході.


Скільки українців чинитимуть опір Росії

Що будуть робити українці в разі повномасштабного вторгнення Росії / Інфографіка 24 каналу


Як змінилися результати з кінця грудня 2021 року

На Заході та в Центрі готовність чинити опір зросла. На Півдні у порівнянні з груднем різниця в межах похибки, але з тенденцією до деякого зростання готовності чинити опір. На Сході, навпаки, різниця також у межах похибки проти грудня, але є тенденція до нижчої готовності чинити опір.

Як готові діяти українці у разі російського вторгнення
Як готові діяти українці у разі російського вторгнення / Фото КМІС

Що відомо про дослідження

  • Опитування провів Київський міжнародний інститут соціології упродовж 5 – 13 лютого 2022 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
  • Загалом опитали 2004 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованого Криму, а також непідконтрольних територіях Донбасу.
  • Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%.