Адаптивний карантин в Україні продовжили ще на місяць, але зі змінами

Адаптивний карантин в Україні продовжили ще на місяць, але зі змінами

Таке рішення ухвалив уряд на засіданні в середуКабінет міністрів України в середу, 22 липня, прийняв рішення про продовження карантину в Україні до 31 серпня. Відповідну постанову розробило Міністерство охорони здоров’я.

Про це повідомляє РБК-Україна.


Документ прийняли с доопрацюванням в один день.

«Це нова постанова, яку пропонується застосувати з 1 серпня по 31 серпня, вона буде регламентувати встановлення карантину на території України. В чому відмінність — в залежності від епідемічної ситуації в регіоні встановлюється зелений, жовтий, червоний або помаранчевий рівень епідемічної небезпеки (у зв’язку з епідемією, — ред.)», — відмітив очільник МОЗ Максим Степанов.


За його словами, рівень визначатиметься автоматизованим програмним забезпеченням на основі визначених алгоритмів та зібраних даних і буде затверджуватися нацкомісією.

Міністр охорони здоров’я додав, що при позначенні рівня небезпеки на «зеленому», «жовтому», «червоному» чи то «помаранчевому» рівні будуть враховуватися чіткі індикатори декількох критеріїв: завантаженість ліжок (не більше 50%), середня кількість тестувань (не менше 24 на 100 тис. населення), коефіцієнт виявлених випадків (не більше 11%) і динаміка захворювання (зростання не більше 10%).

Коли немає перевищень — область та всі його райони перебувають в зеленій зоні, в якій діють такі обмеження:

  • в громадських будівлях потрібно знаходитися в масках або респіратор, проведення масових заходів при умові не більше 1 особи на 5 кв. м,
  • проведення заходів в кінотеатрах/театрах з заповненістю на 50%,
  • перевезення пасажирів тільки в рамках сидячих місць.

Степанов додав, що регіони, що постійно перебувають в зеленій зоні не потребують втручання та посилення окремих протиепідемічних заходів на нацрівні. Якщо починають змінюватися індикатори 5 днів поспіль, то починається перехід в жовтий або помаранчевий чи червоний рівні.

Відзначимо, глава МОЗ Максим Степанов в інтерв’ю РБК-Україна анонсував, що МОЗ готував проект постанови, яким карантин продовжать ще мінімум на місяць.

Крім того, наші джерела повідомляли, що на цьому тижні Кабінет міністрів розгляне відповідне рішення.

Також РБК-Україна писало, що адаптивний карантин в Києві можуть продовжувати ще півтора року — до 2022.

Залиште свій коментар