Абсолютно нова схема шахрайства в Україні: будьте обережні

Абсолютно нова схема шахрайства в Україні: будьте обережні

В Україні почала діяти абсолютно нова схема шахрайства за допомогою QR-кодів

В Україні з’явилася абсолютно нова схема обману. Раніше вона була широко поширена тільки в європейських країнах, але окремі випадки почали фіксувати в українських торгових точках.


Для обману шахраї використовують QR-коди, і з їх допомогою вони заражають телефони вірусом. Завдяки цьому вірусу аферисти отримують доступ до соціальних мереж і банківських програм. Детальніше про нову схему розповіли в матеріалі OBOZREVATEL.

Як розповіла заступник директора ЕМА Олеся Данильченко, останнім часом почастішали випадки шахрайства з використанням QR-кодів. До неї нещодавно звернулися представники кіберполіції з приводу консультацій у цій сфері.Вона зазначила, що через карантин багато торгових точок стали використовувати безконтактне меню з QR-кодами. Ця практика хороша в умовах пандемії, але може призвести до збільшення випадків шахрайства.


Читайте також:   В Україні почали закривати продуктові ринки

«Я чула про такі випадки в Європі. У нас це поки не поширено», — сказала Данильченко і додала, що говорити про масову практику таких афер в Україні поки рано.

Схема досить проста і схожа на ту, коли українцям пропонують перейти по шкідливим посиланням або завантажити в телефон спеціальний додаток. Зараз замість цього шахраї використовують QR-код.

Де існує найбільша небезпека:

Шахраї залишають листочки з QR-кодами на стовпах, в кафе і ресторанах (щоб відвідувачі прийняли їх за меню).

Українець переходить по посиланню в QR-коді й або відразу потрапляє на шкідливий сайт, або отримує пропозицію завантажити будь-який додаток.

Читайте також:   Педіатр розповіла, в чому головна небезпека штаму "Дельта" для дітей

Після згоди відкрити або завантажити програму, телефон заражений вірусом. Він може заблокувати різні додатки, вкрасти вже збережені паролі, доступ до соціальних мереж.

Мета шахраїв завжди одна – отримати доступ до коштів, зламати пошту, банківські програми, зняти кошти з рахунку.

Як себе убезпечити

Зчитувати QR-код тільки в тому випадку, якщо ви знаєте, хто його розмістив, і ви впевнені в його правдивості.

Перевіряти перед прочитуванням, чи не наклеєний на QR-код інший, за допомогою наліпки.

Не завантажувати файли з будь-яких сайтів з кодом. Не зчитувати коди зі стовпів, в метро, рекламних листівок, які вручили на вулиці.

Залиште свій коментар