Чоловікам, окрім повістки, можуть вручити оповіщення: що це за документ та чи має юридичну силу
Військовозобов’язані чоловіки можуть отримати оповіщення від військкомату.
В Україні триває загальна мобілізація. Військовозобов’язані чоловіки, окрім повістки, можуть отримати оповіщення – документ не обов’язково передбачає призов, але теж є інструментом ТЦК та СП для вручення повісток.
Що це за документ та чим він відрізняється від повістки, у коментарі «24 каналу» розповів Владислав Юрчак, юрист адвокатського об’єднання T&T Partners.
Юрист пояснив, що оповіщення складається на підставі розпорядження керівника районного (міського) ТЦК та СП. Воно може бути адресоване органам місцевого самоврядування, керівникам підприємств, установ, організацій, у тому числі закладам освіти, незалежно від підпорядкування і форми власності.
Документ, передусім, означає, що чоловіка повідомили про те, що він має стати на облік, або ж уточнити свої облікові дані.
«Це не обов’язково трансформується у неодмінну мобілізацію, а може бути пов’язане з бажанням уточнення інформації та обліку, а також формуванням резерву. Треба розуміти, що допоки Росія не зникне з політичної мапи світу, загальна військова служба в Україні нікуди не зникне», — зазначив Владислав Юрчак.
Тобто відповідним особам встановлюється обов’язок здійснити оповіщення конкретного списку громадян про їхній виклик до ТЦК та СП і забезпечити їхнє прибуття до ТЦК та СП у строки, зазначені в повістках, які, як правило, додаються до такого оповіщення.
Тоді як, повістка – це конкретний припис, який стосується конкретної особи і встановлює їй обов’язок прибути до ТЦК та СП.
Юрист також наголосив, що з точки зору юридичної сили, для військовозобов’язаних оповіщення не зобов’язує до будь-яких дій, однак отримання повістки в результаті оповіщення тягне за собою юридичні наслідки.
З приводу ж роботодавців, керівників установ, підприємств та організацій, а також посадових осіб – у разі невиконання ними обов’язків, встановлених у розпорядженні керівника ТЦК та СП, особи можуть нести адміністративну відповідальність за статтею 210-1 КУпАП. Вона передбачає санкцію у вигляду штрафу в розмірі від 1700 до 3400 гривень та від 3400 до 5100 гривень штрафу для посадових осіб.