Коронавірус атакує з новою силою: фіксують лише важкі перебіги, тож до поліклінік потягнулися люди на вакцинацію
Минулого тижня в Україні зафіксували майже вполовину більше нових випадків інфікування коронавірусом, ніж позаминулого. До того ж реєструють переважно пацієнтів із тяжким перебігом захворювання.
Найпевніше, це вже початок осінньої хвилі захворювання на коронавірус. До того ж, на Буковині вже офіційно зареєстрували 5 випадків інфікування новим підвидом штаму Омікрон, йдеться в ТСН.19.30.
У коридорі поліклініки тільки й розмов про наближення нової хвилі «ковіду» серед киян, які прийшли вакцинуватися. «Нікуди не дівся. І я думаю, що у вересні буде більше захворюваності, буде більша черга, щоб зробити, то ми вирішили так, завчасно це все», — кажуть люди в черзі.
Світлана з чоловіком другою дозою щепилися майже рік тому. Нині прийшли по третю, або як її ще називають — першу бустерну.
Освітяни готуються до початку навчального року, для них вакцинація обов’язкова.
У київській поліклініці вакцинувати українців проти «ковіду» не припиняли ні на день. «Навіть 24 і 25 лютого в нас були пацієнти, які вакцинувалися від коронавірусної інфекції, і продовжують вакцинуватися. Можна сказати навіть, що останні кілька тижнів навіть є трошки підвищення рівня вакцинації», — каже заступниця директора Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Катерина Поштарук.
Водночас тут стало й більше хворих на «ковід». Українці масово мігрують з Європи, а там уже кілька тижнів поспіль серйозно зростає захворюваність. Це вже початок нової хвилі. В Україні показники не такі критичні, але, наприклад, минулого тижня у нас зафіксували вполовину більше випадків, ніж попереднього — близько 2 тисяч. Утім, це не означає, що українці не хворіють. Майже всіх, у кого підтверджений «ковід», доводиться шпиталізувати.
«Ми виявляємо лише важкі або середні випадки перебігу. Легкі випадки в більшості проходять без постановки діагнозу, тобто людина переносить усе на ногах», — переконує епідеміолог Ігор Кузін.
Тим часом коронавірус продовжує мутувати. Знайомі нам Дельту та Омікрон у Європі вже витіснив підтип останнього. В Україні офіційно зареєстровані 5 випадків — і всі на Буковині. Не має особливого клінічного перебігу, може викликати тяжкий перебіг у невакцинованих. Але водночас він здатний уникати імунної відповіді організму. Це означає, що навіть вакцинована людина може захворіти в легкій формі. І цей відсоток вищий, ніж було з іншими штамами.
Тож українців закликають вакцинуватися. В усьому світі визнали — це єдиний ефективний спосіб протидії коронавірусу. Минулого тижня в Україні дозволили колоти вже другий бустер. Поки лише людям старшим за 60 років і тим, хто має важкі супутні захворювання. Бо у них імунна відповідь із часом стає слабшою. Для цього використовують м-РНК вакцину «Пфайзер». Від рівня вакцинації напряму залежить те, чи прийде до України нова хвиля. А відтак і те, чи доведеться знову запроваджувати дотримання карантинних норм.
«Нам би дуже не хотілося повертати, бо ми розуміємо і певні безпекові питання, і те, що неможливо в повній мірі дотримуватися протиепідемічних обмежень, коли є пряма загроза життю. Але ми розуміємо, що відсутність карантинних обмежень може призвести до ще більшого навантаження на систему охорони здоров’я», — додає Кузін.
Поки що міркують лише щодо шкіл та місць розміщення внутрішньо переміщених осіб. Бо без маскового режиму вони можуть перетворитися на потенційні зони ризику для всіх, хто там перебуває.