З’явилося унікальне відео перших боїв за Слов’янськ: Гіркін назвав їх «пеклом»

З’явилося унікальне відео перших боїв за Слов’янськ: Гіркін назвав їх «пеклом»

У мережі оприлюднили архівне відео перших боїв за Слов’янськ, окупований терористом Ігорем Гіркіним (Стрєлковим). Кадри були зняті у триплекс БТРа українських захисників.Ролик опублікували на сторінці МВС у Facebook на честь річниці першого великого зіткнення зведених сил АТО з ворогом у селі Семенівка 5 травня 2014 року (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

Тоді російським бойовикам протистояв спецназ Національної гвардії України із загонів «Омега» і «Ягуар», офіцери групи ЦСО «Альфа» зі Служби безпеки України, а також армійці-десантники 95 окремої десантно-штурмової бригади Збройних сил України.


Захисникам довелося вести багатогодинний бій з найманцями з банди Гіркіна під час передисклокації з аеродрому Краматорська в базовий табір «Луна» в місті Ізюм.

«Якби сепаратисти захопили аеродром, то наступного дня тут би вже сідали російські літаки з українськими розпізнавальними знаками. Це був плацдарм для успішного розвитку наступу сепаратистів на Харків», – згадує колишній начальник штабу ВДВ ЗСУ, заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос.

В результаті захисники України зуміли дати відсіч російським окупантам, однак у тому бою загинули офіцери СБУ Руслан Лужевський, Олександр Аніщенко (Герої України), а також прапорщик НГУ Віктор Долинський (кавалер Ордену «За мужність» 3 ступеня).

Разом з тим, терористи «ДНР» зазнали ще нищівніших втрат від рук воїнів ЗСУ, НГУ і СБУ. «Завдали серйозних втрат, бо більш ніж 40 осіб «200» і близько 100 поранених. Морг був заповнений, у них був шок. Є висловлювання Гіркіна, що це для них було маленьке «пекло», – розповів екскомандувач НГУ Юрій Аллеров.

Крім того, у процесі запеклих боїв спецназівець Сергій Асавелюк («Асса») зумів добути рідкісний на той час трофей – кулемет із коліматорним прицілом.

 

Залиште свій коментар