ЗСУ ВЖЕ ПОЧАЛИ БИТИ ПО ТЕРИТОРІЇ РФ АМЕРИКАНСЬКОЮ ЗБРОЄЮ, – АНАЛІТИКИ

ЗСУ ВЖЕ ПОЧАЛИ БИТИ ПО ТЕРИТОРІЇ РФ АМЕРИКАНСЬКОЮ ЗБРОЄЮ, – АНАЛІТИКИ


ЗСУ вже почали застосовувати американську зброю для ударів по об’єктах на території Росії. Про це пише в соцмережі Х незалежний аналітик OSINTdefender.

Такі висновки він робить, вивчивши уламки боєприпасів, знайдені в Бєлгородській області та показані російськими пропагандистами. Аналітик ідентифікував їх як керовані реактивні снаряди GMLRS, що запускаються з M142 HIMARS.


“Це було перше застосування українськими Збройними Силами наданої США зброї по території Росії протягом ночі. Результати цієї атаки поки що невідомі, проте, схоже, щонайменше 8 ракет було запущено з Харківської області”, – пише експерт.

Аналітик також вивчив нічні кадри запуску ракет з установки HIMARS і дійшов висновку, що це і був перший епізод застосування цієї зброї по території РФ.


“На кадрах видно, як з установки M142 HIMARS на південь від Вовчанська було випущено щонайменше вісім ракет, після чого в Росії пролунали сигнали повітряної тривоги”, – пише OSINTdefender.

Військовий оглядач німецького видання BILD Юліан Рьопке погоджується з OSINTdefender і додає, що російський наступ на північ від Харкова до теперішнього моменту вже повністю зупинено силами ЗСУ. Протягом останнього тижня українська армія впевнено утримує лінію фронту.

США ЧАСТКОВО ЗНЯЛИ ЗАБОРОНУ НА УДАРИ ПО РФ

Як писав УНІАН, президент США Джо Байден дозволив Україні використовувати передану американську зброю для ударів по російській території. Дозвіл стосується можливості “наносити контрудари через кордон”. При цьому Україні заборонено бити по тилових районах РФ і в принципі заборонено бити по РФ потужними ракетами ATACMS.

За даними видання Politico, українське керівництво залишилося незадоволеним такими половинчастими послабленнями і має намір домагатися повного зняття заборон на удари по агресору.

Залиште свій коментар