ЗСУ можуть оточити російські війська під Покровськом: в ISW помітили слабку ділянку для армії РФ
Але загалом ситуація на цьому напрямку надзвичайно складна для українських захисників. Військові пророкують, що Покровськ впаде набагато швидше, ніж Бахмут.
Наступаючи у Селидове російське командування, ймовірно, намагається ліквідувати відносно великий український виступ на південному краю захопленої росіянами території у напрямку Покровська. Ці позиції українців загрожують подальшому просуванню окупаційного угруповання. Про це пише Інститут вивчення війни у зведенні від 29 серпня.
Командування РФ стурбоване українськими контратаками
Українські позиції на схід від лінії Селідово-Українськ-Гірник становлять певну загрозу російському тилу в напрямку Покровська. Командування РФ, напевно, стурбоване українськими контратаками. На цьому фоні росіяни розгортають логістику, артилерійські елементи та зосереджують особовий склад на заході, у передовій частині виступу.
Російське командування також, ймовірно, прагне розширити та стабілізувати позиції з півдня у цьому районі, щоб не дозволити українським силам загрожувати територіальним завоюванням, досягнутим ЗС РФ у 2024 році після того, як наступ на Покровськ завершиться.
Ширина російського виступу складає приблизно 21 км від українських позицій на схід від лінії Селидово — Українка — Гірник на північ від Авдіївки вздовж траси Н-20 (Авдіївка — Костянтинівка). Позиції ЗС РФ уздовж траси Е-50 (Донецьк — Покровськ) на південний захід знаходяться приблизно за 13 км від Авдіївки, тоді як нинішня лінія російського наступу вздовж району Новогродівка — Гродівка розташована за 30 км від Авдіївки.
Масштабні українські контратаки від заснування виступу у напрямку Авдіївки можуть загрожувати оточенням російському угрупованню, яке перебуває перед українськими позиціями. Тому командування РФ, ймовірно, прагне убезпечити себе та ліквідувати український виступ на південному фланзі.
Російські сили, зважаючи на все, сподіваються, що просування до Українки та Гірника підтримає поточний наступ на захід від Донецька, і що наступальний тиск з обох напрямків зруйнує оборону України або змусить відступити з обмежених позицій у сільській місцевості на схід від Українки та Гірника.
Район на північ від Красногорівки переважно складається з відкритих полів з обмеженим укриттям або невеликою кількістю вітрозахисних смуг. Для просування ЗС РФ через цю місцевість, ймовірно, будуть потрібні значні успішні механізовані атаки, які російські сили зазвичай проводять важко.
28 серпня президент України Володимир Зеленський заявив, що ситуація на Покровському напрямку дуже складна.
“Покровський та інші напрямки на Донеччині. Надзвичайно складно, ключові російські зусилля та найбільші сили зосереджені саме там, і дуже важлива зараз стійкість кожного нашого підрозділу, наша здатність знищувати окупанта. Я хочу подякувати кожному солдату, кожному командиру, які тримають позиції”, — сказав Зеленський.
Президента критикують через ситуацію на Покровському напрямку
Прорив на лінії фронту в стратегічно важливому Донецькому регіоні цього тижня викликав негативну реакцію проти керівництва в Києві, а критики стверджують, що позиції України були ослаблені передислокацією тисяч загартованих у боях українських військ до Курської операції, пише Financial Times.
Супутникові зображення, проаналізовані дослідниками з відкритих джерел із фінської Black Bird Group, показують, що російські війська знаходяться лише за 8 км від Покровська. У відповідь місцева влада наказала евакуювати жителів цього району.
Військовий аналітик київської групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко назвав ситуацію на східній околиці Покровська “повним оборонним провалом”.
“Прості солдати, які тримають позиції, не винні. Проблема в тих, хто приймає рішення за цих солдат”, — написавнаписав він, вказавши на керівництво України.
Декілька військових у цьому районі висловили стурбованість обороною навколо Покровська.
Женя, український солдат 93-ї механізованої бригади, який торік брав участь у виснажливій 10-місячній битві під Бахмутом, описав стрімке погіршення ситуації в Покровську. Він розкритикував структуру військового командування, посилаючись на системні збої та неадекватне реагування на зміну умов на полі бою.
“Чесно кажучи, я ніколи не бачив нічого подібного. Все так швидко розвалюється. Покровськ впаде набагато швидше, ніж Бахмут”, — сказав він.