Життя після карантину: українцям розповіли нові правила безпеки при COVID-19

Життя після карантину: українцям розповіли нові правила безпеки при COVID-19

Після закінчення карантину українцям доведеться дотримуватися певних правил, щоб знизити ризик захворіти на COVID-19Карантин в Україні у зв’язку з пандемією коронавірусу продовжили до 22 травня. Проте з 11 травня в уряді збираються пом’якшити карантинні заборони й дозволити роботу багатьох торгових точок. У Центрі громадського здоров’я України нагадали про правила безпеки в умовах пандемії COVID-19 і відзначили, що після пом’якшення карантину треба їх обов’язково дотримуватися.

«Рекомендації щодо запобігання розповсюдження коронавірусу будуть працювати тільки тоді, коли їх будуть дотримуватися всі. Дотримання дистанції та самоізоляція — це ті заходи, які повинні прийматися не тільки під час карантину, але і тоді, коли це фактично необхідно», — сказано в повідомленні ЦГЗ.


Для того, щоб мінімізувати ризик зараження в громадських місцях, українці повинні дотримуватися таких правил:

  • Під час походу в магазини тримати дистанцію з іншими покупцями не менше одного метра. По можливості, не чіпати обличчя руками в магазинах.
  • Перед тим, як взяти кошик або візок, потрібно обробити їх антисептиками із вмістом спирту не менше 60%.
  • Вдома обов’язково потрібно помити руки теплою водою з милом, не менше 20-40 секунд.
  • Перед тим як розпакувати куплені продукти, потрібно помити руки. Після цього ретельно вимити фрукти та овочі під проточною водою.
  • Руки потрібно регулярно обробляти дезінфектором з вмістом спирту не менш 60%. Якщо є така можливість – частіше мити їх теплою водою з милом.
  • По можливості, уникати великих скупчень людей і не чіпати обличчя руками.
  • Під час кашлю або чхання прикривати рот і ніс згином ліктя або серветкою, яку потрібно викинути після використання.

«Якщо у вас підвищилася температура, з’явилися кашель і утруднене дихання, зателефонуйте до сімейного лікаря. Звернення до лікаря телефоном дозволить йому при необхідності оперативно направити вас в спеціалізований лікувальний заклад», — додали в ЦГЗ.


Залиште свій коментар