За словами президента України Володимира Зеленського, діячі-колаборанти, які спокусилися на пропозиції від окупантів, підписують собі вирок.

Як він заявив у відеозверненні, окупанти на території Херсонської області намагаються повторити сумний досвід утворення псевдореспублік та шантажують місцевих керівників, тиснуть на депутатів, шукають, кого підкупити, щоб організувати так звану «ХНР».


«ХНР». Таку ж мертвонароджену, як і «ДНР», і «ЛНР». Щоб організувати якісь «комітети» проти законної влади на нашій землі. І всупереч волі людей, які щоденно виходять протестувати. І які хочуть Україну — я вдячний їм», — наголосив глава держави.

Водночас Зеленський вважає, що діячі та діячки, яким не вистачило гидливості відмовитись від розмов з окупантами та які спокусилися на пропозиції від окупантів, підписують собі вирок.

«Ви підписуєте собі вирок. Вирок — піти слідом за більш ніж 12-ма тисячами окупантів, які не змогли зрозуміти вчасно, чому на Україну не варто посягати», — підкреслив глава держави.

Президент нагадав, що сьогодні відбулось екстрене засідання Херсонської облради, на якому 44 депутати ухвалили рішення, що Херсонщина — це Україна і жодним псевдореспублікам там не місце. «Україна вистоїть у цьому випробуванні. Нам потрібен час і сили, щоб переломити військову машину, яка прийшла на нашу землю», — зазначив президент.


Він додав, що не буде применшувати загроз чи перебільшувати здобутки України.

«Ми — чесні люди, а не міністерство оборони Росії, яке бреше усім — мільйонам своїх громадян і навіть очільнику Російської Федерації. Тому кажу відверто: ще потрібно триматись. Ще потрібно боротись, кожного дня і кожної ночі шукати, як завдати ворогу максимальної шкоди. На всіх напрямках оборони: під Житомиром і Києвом, під Черніговом і Сумами, під Харковом і під Луганськом, під Донецьком і Маріуполем, на півдні країни та на дипломатичному фронті», — наголосив Зеленський.

Глава держави вважає, що з такою тактикою і впевненістю у своїх силах українці «прийдуть по своє».

«Прийдемо в Мелітополь і в Генічеськ. Всюди, де наша земля. І хай окупанти знають. Хай знають усі колаборанти, яких вони знайдуть, що Україна їм не пробачить. Нікому. Нічого. Україна не забуде. Україна знайде і притягне до відповідальності. Кожного. Так, як це буде можливо», — сказав він.