Зеленський заявив, що Україна «буде жити і без МВФ», а реформами «не можна торгувати за гроші»

Зеленський заявив, що Україна «буде жити і без МВФ», а реформами «не можна торгувати за гроші»

Президент Володимир Зеленський у розмові з міжнародною пресою заявив, що МВФ щодо України «вчиняє несправедливо». Новий кредитний транш прив’язали до реалізації реформ, водночас не враховується, що в країні йде війна, боротьба з олігархами і корупцією.Текст інтерв’ю виданням Agence France-Presse, Reuters і Associated Press розмістили на офіційному сайті Офісу президента. «Є «маяки», яких МВФ очікує від України, зокрема судова реформа, і ще багато питань. Сьогодні транш прив’язаний до таких «маяків». Я ще раз повторю: вважаю, що це несправедливо, коли в нас іде війна, коли ми боремося з олігархатом, коли ми боремося з корупцією й реально це робимо. Проте – це їхнє право… Тому що реформи – для нас. Не можна торгувати реформами за гроші. Ось про що йдеться», – сказав президент.

Серед вимог МВФ, зокрема, ухвалення низки законопроєктів, які врегулюють роботу Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, НАБУ. Зеленський вважає, що кредитор повинен виставляти вимоги до України з урахуванням, що в країні йде війна.


«Завжди до програми МВФ прив’язані інші програми і ставлення інвесторів. Тобто тут питання не тільки грошей, а більше питання ставлення, інвестиційного клімату тощо. Тому ми обов’язково зробимо те, що пообіцяли. Я думаю, що на початку осені чи восени буде транш. Термінами займається уряд», – впевнений Зеленський.

Але навіть якщо траншу не буде, президент упевнений, що країна «буде жити» і для цього все є. Мовляв, уже збільшили митні і податкові надходження, збиткові підприємства починають заробляти тощо.


Залиште свій коментар