Зеленський заявив, що Україна «буде жити і без МВФ», а реформами «не можна торгувати за гроші»

Зеленський заявив, що Україна «буде жити і без МВФ», а реформами «не можна торгувати за гроші»

Президент Володимир Зеленський у розмові з міжнародною пресою заявив, що МВФ щодо України «вчиняє несправедливо». Новий кредитний транш прив’язали до реалізації реформ, водночас не враховується, що в країні йде війна, боротьба з олігархами і корупцією.

Текст інтерв’ю виданням Agence France-Presse, Reuters і Associated Press розмістили на офіційному сайті Офісу президента. «Є «маяки», яких МВФ очікує від України, зокрема судова реформа, і ще багато питань. Сьогодні транш прив’язаний до таких «маяків». Я ще раз повторю: вважаю, що це несправедливо, коли в нас іде війна, коли ми боремося з олігархатом, коли ми боремося з корупцією й реально це робимо. Проте – це їхнє право… Тому що реформи – для нас. Не можна торгувати реформами за гроші. Ось про що йдеться», – сказав президент.


Читайте також:   Гoрдoн – Зeлeнcькoмy: Не ображайся але я скажу людям правду – з дoстoвiрних джeрeл мені відомо, що Вас оточує величезна кількість зрадників


Серед вимог МВФ, зокрема, ухвалення низки законопроєктів, які врегулюють роботу Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, НАБУ. Зеленський вважає, що кредитор повинен виставляти вимоги до України з урахуванням, що в країні йде війна.

«Завжди до програми МВФ прив’язані інші програми і ставлення інвесторів. Тобто тут питання не тільки грошей, а більше питання ставлення, інвестиційного клімату тощо. Тому ми обов’язково зробимо те, що пообіцяли. Я думаю, що на початку осені чи восени буде транш. Термінами займається уряд», – впевнений Зеленський.

Читайте також:   ЦВК озвучила офіційні дані про явку на виборах-2020

Але навіть якщо траншу не буде, президент упевнений, що країна «буде жити» і для цього все є. Мовляв, уже збільшили митні і податкові надходження, збиткові підприємства починають заробляти тощо.


Залиште свій коментар