Зеленський підписав указ про Національний план вакцинації від COVID-19

Зеленський підписав указ про Національний план вакцинації від COVID-19

Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення РНБО щодо плану вакцинації проти COVID-19. Згідно з ним, до кінця 2021 року щеплення в Україні отримає більшість дорослого населення.Відповідно до рішення РНБО від 2 квітня Кабмін повинен забезпечити розробку та затвердження Національного плану вакцинації проти COVID-19. Для цього в урядовців є 7 днів.


В указі мовиться про те, що епідемічна ситуація через поширенням в Україні COVID-19 набула надзвичайно загрозливого характеру для життя і здоров’я населення.

Доручення для Кабміну

  • Встановити мінімально необхідну щомісячну кількість щеплень, визначити джерела та строки постачання вакцин для профілактики COVID-19.
  • Визначити осіб, відповідальних за реалізацію плану, який передбачає щеплення більшості дорослого населення України не пізніше грудня 2021 року.
  • Сприяти проведенню переговорів з виробниками вакцин проти коронавірусу COVID-19.
  • Активізувати переговори щодо залучення міжнародної технічної допомоги для реалізації кампанії з вакцинації в Україні.

Доручення для МОЗ

  • Вжити невідкладних дієвих заходів щодо постачання в Україну необхідної кількості вакцин. Мовиться про максимально стислі терміни.
  • Забезпечити доступ населення до вакцинації та проведення ефективної інформаційно-роз’яснювальної роботи.

Вжити невідкладних заходів щодо підвищення ефективності співпраці з міжнародною спільнотоб щодо постачання вакцин в Україну доручили Міністерству закордонних справ.


Вакцинація в Україні: що варто знати

Станом на вечір 3 квітня в Україні першу дозу вакцини проти коронавірусу отримали 290 566 людей. Водночас другу дозу наразі ввели лише 2 громадянам.

Наразі українців вакцинують препаратом Covishield – усі 500 тисяч доз із першої поставки цієї вакцини використовуватимуть лише для першого щеплення.

В Україну також вже прибула й партія вакцини CoronaVac, проте наразі її ще не використовують. Все через те, що немає потрібних документів від компанії, яка займалась поставкою.

Ще у січні Кабмін представив Календарний план вакцинації населення у 2021 році. Тоді цей документ вже схвалила Державна комісія з питань ТЕБ та НС.


Календарний план безкоштовної вакцинації / Інфографіка Кабміну

 

Залиште свій коментар