Здати або продати буде неможливо, «Слуги» поклали око на квартири українців: до чого готуватися

Здати або продати буде неможливо, «Слуги» поклали око на квартири українців: до чого готуватися

Продати або здати в оренду квартиру або будинок незабаром може стати набагато складнішеВеликі зміни передбачені в законопроекті №3618. Якщо його приймуть, то такі процедури можна буде провести тільки через брокерів або ріелторів. У Раді чекають, що це допоможе вивести ринок нерухомості з тіні, пише «Сегодня».

Автори проекту закону «Про ріелторську діяльність» хочуть створити організацію, через яку будуть проходити всі операції з нерухомістю: Національну федерацію фахівців у сфері ріелторської діяльності.


советы арендаторам

Українцям потрібно буде оформити паспорт квартири, внести його в спеціальну базу та отримати унікальний номер. У паспорт хочуть вносити близько 30 характеристик: від особистих даних власника до згадки об’єкта в ЗМІ або просто оголошеннях на онлайн-майданчиках.

Номер паспорта потрібно буде вказувати в оголошеннях про здачі або продажу. Без такого номера зазначені процедури здійснити не вийде.


Володіти базою буде вже згадана недержавна федерація. Крім цієї бази організація буде власником ще і реєстру ріелторів. За фактом, федерація буде визначати, кому видавати дозвіл на роботу ріелтора, а кому – ні.

Якщо у ріелтора немає свідоцтва брокера або сертифіката ріелтора, то його оштрафують на 8500-17 000 грн. За повторне порушення – штраф 17 000-34 000 грн з конфіскацією отриманого доходу.

На сьогодні, за різними оцінками, через ріелторів проходить 25-30% операцій на ринку нерухомості.

Зазначимо, ріелтори не в захваті від даного законопроекту. Вони вважають, що їх руками збираються провернути схему – змусити українців платити в приватний фонд. Також вони вважають, що закон не буде працювати.

налог на недвижимость в украине 1

Крім того, в Нотаріальній палаті після експертизи дійшли висновку, що положення законопроекту можуть призвести до рейдерства в загальнодержавних масштабах.

Проект робить обов’язковою участь ріелторів в операціях з нерухомістю. Це порушує Конституцію і Цивільний кодекс України, оскільки обмежує право власності людини і погіршує його становище.

Більш того, там впевнені, що недержавний реєстр нерухомості створює додаткові можливості для мошеннииков.

Залиште свій коментар