За даними джерел 24 каналу в українських спецслужбах, «чмобіки», яких Росія відправила на війну, не горіли бажанням брати участь у бойових діях. Через фактичний примус та геть неадекватне ставлення з боку командування мобілізовані вирішили здаватися в полон.
Перед тим, як зв’язатися з українською стороною, росіяни марно намагалися домовитися зі своїм керівництвом про відхід на другу лінію фронту, проходження хоча б стислого курсу молодого бійця та отримання мінімально потрібного спорядження. Втім, їх прохання були проігноровані.
Змушували воювати без патронів
- Перебування у зоні бойових дій для цілої групи цивільних росіян, яких за вказівкою Путіна зробили комбатантами та відправили на забій, було коротким.
- Опинившись на передовій, їх віра у «велич Росії» та підтримка війни проти України зіштовхнулася з жорстокою реальністю життя в окопах – восени і без теплих речей.
- Ба більше, не всім «чмобікам» навіть видали персональну зброю. Деякі були змушені ділити один автомат на двох.
- Майже всі мобілізовані з групи, яка здалася, не мали набоїв. Їх просто перекинули на фронт, пообіцявши надати боєкомплект найближчим часом.
- При цьому офіцери без якихось натяків пояснили «чмобікам», що назад їм дорога закрита. За будь-який крок з позицій у напрямку російського тилу їх розстрілюватимуть на місці загородзагони.
Втім, судячи з усього, мобілізовані насправді не хотіли воювати та ризикувати своїм життям, а якщо відступати назад для них означало стовідсоткову загибель, вони вирішили піти вперед із піднятими руками.
Група мобілізованих за попередньою домовленістю вийшла в указаний нашими бійцями квадрат. Техніки вони не мали, тому здали нам лише зброю. Отримали медичну допомогу, бо всі були хворі. Нагодовані, задоволені. Після допитів відправляться у табір. Житимуть у безпеці,
– розповіли 24 каналу в українських спецслужбах.
Довелося вбити командира
Що цікаво, попередні домовленості із бійцями ЗСУ про здачу в полон окупанти проводили без участі свого безпосереднього командира. Той був також із мобілізованих, але дуже боявся покарання з боку російських спецслужб після полону. Мовляв, на нього могли «повісити» відповідальність за добровільну здачу.
Через це солдатам, які хотіли жити, довелося вести перемовини таємно. А от у час «Х» офіцер нижньої ланки почав чинити опір та намагався здійняти галас. Товариші по зброї влаштували йому суд Лінча, після чого відправилися здаватися.
Як російські військові можуть здатися в полон
Завдяки проєкту «Хочу жити» кожен російський військовий, який не вчиняв тяжких злочинів, може зберегти собі життя та здатися. Якщо у полон він відправиться разом із технікою, окупант гарантовано получить чималу суму після закінчення війни, а також можливість обрати паспорт будь-якої цивілізованої країни світу.
Крім того, Україна гарантує всім полоненим прикриття перед Росією – ніхто не дізнається, що вони склали зброю з власної волі, а не під час бою.
Повідомити про бажання здатися та отримати гарантію на збереження життя можна за номерами:
- +38 066 580 34 98
- +38 093 119 29 84
Також домовитись про здачу в полон можна у чат-боті в телеграмі.