«Забирали людей без геніталій»: Геращенко розповіла, як бойовики ґвалтували полонених

«Забирали людей без геніталій»: Геращенко розповіла, як бойовики ґвалтували полонених

Нардепка наголосила, що злочинці, які причетні до катувань чи вбивств наших громадян, не мають потрапити під аміністію.

Багато українських чоловіків та жінок, яких звільнили з полону на Донбасі, розповіли, що були жертвами сексуального насилля.


Про це 10 червня  у прямому ефірі ток-шоу «Право на владу» на телеканалі «1+1» розповіла нардепка від «Євросолідарності», уповноважена президента з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях (2014-2019 роки) Ірина Геращенко.

Вона закликала підготувати колективний позов до Російської Федерації щодо кожного, хто катував чи вбивав наших громадян на Донбасі.Читайте також:   Україна розглядає варіант введення миротворців ОБСЄ на Донбас: це безпрецедентний випадок

«Я зараз передала вже новій прокуратурі спеціально перекладений текст про сексуальні злочини в зоні конфлікту. Серед тих людей, яких звільняла я, дуже багато чоловіків і жінок скаржилися, що вони були жертвами групового зґвалтування«, — розповіла Геращенко.


Нардепка стверджує, що у жодній міжнародній доповіді інформації про це немає.

«Як з’ясувалося, для того, щоб в ООН, наприклад, комісар з прав людини вставив в доповідь, що були сексуальні злочини в зоні конфлікту, має бути не просто свідчення, а ще й за спеціальним протоколом проведене обстеження. Ми разом боролися за те, щоб за сексуальні злочини, які не мають терміну давності, щоб по них всі відповідали», — сказала політикиня.

Читайте також:   РФ може використати загибель дитини в тилу «ДНР» як привід для вторгнення — Міноборони

За її словами, у прокуратура подали пропозицію, щоб усі, кого звільнятимуть з полон, проходили такі обстеження.

«Це дуже важливо. Має кожен відповісти. За катування, за знущання. В амністію, якщо ми зараз говоримо про перехідне правосуддя, яке буде голосувати парламент, мають не потрапити ті, хто були причетні. Коли ми забирали людей без рук, коли ми забирали людей без геніталій — це не може прощатися», — наголосила Геращенко.

Залиште свій коментар