Він зазначив, що ситуація у Маріуполі на початку війни справді була надважка і всі деталі ще потрібно з’ясувати. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на інтерв’ю Неїжпапи для Радіо Свобода.
Неїжпапа прокоментував здачу в полон 501 батальйону
Неіжпапа підтвердив, що цей інцидент розслідується і ще доведеться дізнатися, що там відбулося.
Там був ряд подій, які змінювалися кожен день, обстановка була напружена, важка, ми всі це розуміємо,
– каже Неїжпапа.
Нагадаємо, як розповідали BBC, російські ЗМІ заявляли про 300 українських військових, які здалися у полон. На початку квітня 501-й батальйон зник зі своїх позицій, зв’язок перервався.
Увечері 4 квітня 2022 року російські медіа опублікували відео, на якому кілька десятків українських військових йдуть з піднятими руками. Пізніше стало відомо, що в руках росіян опинилися 277 морських піхотинців 501-го батальйону. Йшлося про ймовірну «добровільну здачу в полон». За яких обставин – ніхто не знав.
Слідство ДБР встановило, що заступник командира 501-го батальйону вступив у змову з росіянами і вмовив командира здатися.
«Користуючись важкою ситуацією, в якій опинилися сили оборони в Маріуполі, зрадник спонукав командира припинити оборонні дії, здати зброю та особовий склад. 277 військовослужбовцям батальйону був відданий наказ на передислокацію, а насправді їх переправили до «ДНР», — йдеться в повідомленні ДБР, оприлюдненому 16 травня 2023 року.
Як зазначали у російських ЗМІ, автором та виконавцем операції з «масової здачі в полон українських військових» був так званий «міністр внутрішніх справ ДНР» Олексій Дикий. Він і зустрічав полонених українських військових в ніч з 3 на 4 квітня.
Тобто за версією слідства, військових «ввели в оману, й тому вони не усвідомлювали й не могли усвідомлювати протиправного характеру наказу про здачу в полон». А от Костянтину Безсмертному повідомили про підозру у державній зраді – частина 2 статті 111 Кримінального кодексу.