Які українські копійки можна продати за 30 тис. грн: як виглядає монета

Які українські копійки можна продати за 30 тис. грн: як виглядає монета

В Україні за монети номіналом 2 копійки 1992 року в аукціоні готові заплатити 20-30 тис. грн. Важливо при цьому, щоб монета була з вузьким вінком (пробний лімітований тираж).

Про це йдеться в даних нумізматичного порталу Monety.in.ua. Алюмінієві дві копійки 92 року, а також з інших металів нумізмати можуть купити за великі гроші.


У 1992 році 2 копійки викарбували з вузьким вінком, це була пробна монета. За інформацією з книги А. Люлько «ЛВЗ – перший монетний двір України» тираж склав всього 20-30 штук. В каталозі І. Коломійця даний різновид відзначена як 1ГА.

Читайте також:   Володимир Парасюк – “Вирок Стерненкові – це вирок усім нам.Всі чорти на волі, а людині, яка бореться за правильні і справедливі речі – 7 років


дві копійки

На реверсі зазначений номінал «2 копійкі», на аверсі – напис «Україна», малий герб і дата «1992». Як вийшло, що у монети обідок значно віддалений від краю. Згадує Н. Мітіна, гравер ЛВЗ: діаметри 2 коп. і 10 коп. відрізнялися незначно, і здавалося, що вони однакові, тому інструмент на 2 копійки був виконаний як і на 10 копійок, а коли з’ясувалося, що 2 коп. діаметром більше, був проточен буртик за розміром цієї монети. Так і вийшло, що у першій українській копійці віночок віддалений від бурту, пізніше цю помилку виправили.

Читайте також:   Терпець увірвався! Українці масово перекривають траси міжнародного значення через платіжки (фото)

2 копійки 1992 р 1ГА можуть бути виконані з алюмінію, немагнітної або магнітної стали, нікелевого сплаву, міді. Найдешевша монета з алюмінію, її вартість від 13 до 20 тис. грн. В інших металах монета цінується вище. У 2017 року на аукціоні ІТК продали 2 копійки з немагнітної сталі за 1100 доларів.


Залиште свій коментар