Які країни справді готові стати гарантами безпеки для України: президент оголосив список

Які країни справді готові стати гарантами безпеки для України: президент оголосив список

Готовність стати гарантами безпеки України у майбутньому демонструють Велика Британія, США, Туреччина, Італія, Польща, Франція, Німеччина й окремо ЄС. Цей список не є остаточним, а домовленості поки не закріплені на папері.Деталі співпраці з партнерами розкрив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю українським ЗМІ 16 квітня, повідомляє OBOZREVATEL. Як підкреслив президент, влада нашої країни вже навчилася розрізняти поняття, коли держави «демонструють, що готові, і готові й демонструють«.

Останнє, на думку українського лідера, – це коли підписані відповідні меморандуми.


«Поки що підписантів у нас з вами на папері немає. Тому на сьогоднішні демонстрація готовності є від Бориса Джонсона (Британія), від США, від Туреччини, Італії, я думаю, буде окремо від ЄС (ми говорили окремо з Урсулою фон дер Ляйєн і Шарлем Мішелем, я думаю, що буде в цьому сенсі від Мішеля), від Польщі, Франції, Німеччини. Це демонстрація готовності», – сказав президент.

Він упевнений, що на переговорах із РФ точно мають бути присутніми представники Франції, Великої Британії, Сполучених Штатів.


«Уп’ятьох буде розмова. Потім приєднаються інші країни, які я назвав… Усі інші країни, крім «ми вас підтримуємо й готові проходити по пунктах» – поки що підтвердження я не отримав. Але цей процес живий і я думаю, що ми отримаємо відповідь ще п’яти-семи країн уже через тиждень-десять днів«, – вказав Зеленський.

Він пояснив, що в гарантіях безпеки порушуються дуже складні питання «чого хочемо ми й що готові нам надати».

Залиште свій коментар