“Я українець і українську мову обожнюю”: Іван Дорн – російській журналістці

“Я українець і українську мову обожнюю”: Іван Дорн – російській журналістці

Співак і продюсер Іван Дорн заявив, що почувається повністю українцем, хоч і розмовляє російською мовою. Це музикант пояснив оточенням, у якому виріс, наголосивши: він обожнює державну мову України.Таких тем в інтерв’ю торкнулася російська журналістка, блогерка Катерина Гордєєва. Запис її розмови зі співаком був опублікований на YouTube-каналі “Скажи Гордеевой”, передає Обозреватель.

“Я УКРАЇНЕЦЬ – І ВСЕ”, – СКАЗАВ ДОРН, ВІДПОВІДАЮЧИ НА ЗАПИТАННЯ ЖУРНАЛІСТКИ ПРО УКРАЇНСЬКЕ КОРІННЯ. ВІН ЗАЗНАЧИВ, ЩО ГОВОРИТЬ НЕ ПРО ГЕНЕТИКУ.

“ЦЕ НЕ ПИТАННЯ КРОВІ Й НАВІТЬ НЕ ДНК. ТОБТО, НЕ ГЕНЕТИЧНИХ ЯКИХОСЬ ІСТОРІЙ. А ЕТНІКИ, ЯКОЮ ТИ НАСИЧУЄШСЯ, КУЛЬТУРИ, МЕНТАЛІТЕТ – ВСЕ ЦЕ КУПУЄШ ТУТ І СТАЄШ УКРАЇНЦЕМ”, – СКАЗАВ МУЗИЧНИЙ ПРОДЮСЕР.

Співрозмовниця поцікавилася, якою мовою Дорну сняться сни. Той відповів, що російською, пояснивши: “Українська мова – не моя рідна”.


“ТАК ТРАПИЛОСЯ, ЩО В МІСТІ, В ЯКОМУ Я ВИРІС, СЛАВУТИЧІ (КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ, – РЕД.) ПЕРЕВАЖНО ВСІ ГОВОРИЛИ РОСІЙСЬКОЮ”, – РОЗПОВІВ ЗІРКА.

Дорн почав вивчати українську лише в 5 класі, а сама школа, в яку він ходив, була російськомовною.

“УТВОРИЛАСЯ ТАКА АТМОСФЕРА У СЛАВУТИЧІ, РОСІЙСЬКОМОВНОСТІ: ШКОЛА В МЕНЕ БУЛА РОСІЙСЬКОМОВНОЮ, БУЛА РОСІЙСЬКА ЛІТЕРАТУРА, РОСІЙСЬКА МОВА. ЗАРАЗ ЦЬОГО НЕМОЖЛИВО УЯВИТИ В НАШІЙ КРАЇНІ. ТАКОГО ВЖЕ ДАВНО НЕМАЄ. АЛЕ ТОДІ БУЛО ТАК”, – РОЗПОВІВ ЖУРНАЛІСТЦІ ДОРН.

Він додав, що так вийшло, що українська – не його рідна, хоч він і виріс в Україні. Знаменитість додав, що раніше державну мову було складно почути на вулицях, але наразі ситуація змінилася.


Музикант заявив, що обожнює українську. Він зізнався: йому “десь навіть соромно”, що він не володіє мовою вільно.

Найбільшою проблемою він назвав те, що не пише українською, але хоче складати цією мовою якісніші тексти.

Залиште свій коментар