Вся країна цього чекає! Негайно відмінити дистанційне навчання для всіх учнів з нового навчального року – опублікована петиція

Вся країна цього чекає! Негайно відмінити дистанційне навчання для всіх учнів з нового навчального року – опублікована петиція

На сайті Президента України Володимира Зеленського, стрімко наберає обертів петиція про відміну дистанційного навчання.Текст петиції

Шановне Міністерство освіти та науки України!


Звертаємося до вас з величезним проханням – відмінити дистанційне навчання з нового навчального року для всіх учнів, всіх шкіл!!!

Причина 1.


Перша причина – соціальна.
Саме дистанційне навчання ідея непогана, але непогана для тих людей, які вже сформувалися (студенти, люди які здобувають вже не першу освіту тощо).
Але діти, особливо діти початкових класів, це дуже уразливі особистості, їм потрібно набувати навики спілкування з однолітками, освоювати правила поведінки в соціумі. Вдома, сидячи постійно за комп’ютером чи іншими гаджетами, цих навиків не здобудуть вони.

Причина 2.

Причина друга – функціональна.
Вчителі не зможуть передати всю суть уроку чи теми через комп’ютер. Адже дуже важливо для дитини, дух школи. Коли навколо гурт, однолітки та однодумці. Тоді і урок, і тема запам’ятовуються краще, і життя як в школі, так і поза нею, стає набагато цікавіше.

Допомагати вчителям можуть батьки, але батьки, не вчителі. Вони можуть дати любов, домашнє тепло, родинний затишок, турботу і підтримку. Але вони не дадуть знання,ті які дає школа. Вони не зможуть правильно розказати і правильно донести до дитини, ті чи інші теми уроків, як це вміють вчителі, з багаторічним досвідом роботи саме в класах.

Причина 3.

Третя причина – технічна.
Не всі родини зможуть собі дозволити комп’ютер чи зручний для онлайн уроків пристрій.

Не всі села та містечка зможуть мати якісний зв’язок для дистанційного навчання. Та більше, в деяких селах неможливо під’єднати сам інтернет, не кажучи про якість іншого зв’язку (3G,4G).

А якщо в сім’ї двоє школярів, і тільки один старий комп’ютер? Коли навчатися другій дитині, якщо заняття йдуть одночасно? І хто виділить кошти на ще один пристрій для одночасного навчання всіх дітей родини?

І навіть, коли з інтернетом все добре, то діти і так постійно знаходяться з гаджетами в руках. З введенням дистанційного навчання, діти просто будуть «жити в телефонах». І нехай підтвердять медики, що таке «життя в телефоні чи комп’ютері» погано вплине на фізичне та емоційне здоров’я дитини (погіршення зору, проблеми з емоціями та сприйняттям навколишнього світу, зайва вага тощо).

Причина 4.
Четверта причина – матеріальна.

Коли дитина ходить в школу, вона знаходиться під наглядом вчителів, і батьки з впевненістю можуть йти працювати і заробляти гроші для сім’ї.
А коли дитина буде вдома, то батькам, в більшій мірі мамам, потрібно буде залишатися вдома займатися дистанційним навчанням з дітьми.
Тоді постає питання, коли мамам працювати???? «Дистанційно!» – відповісте ви.
Але не всі організації готові перевести таких мам на віддалену роботу. Та більше, деякі роботодавці просто звільнять таку маму. І що тоді робити???
«А тато?» – запитаєте ви. А якщо немає тата? А якщо жінка сама виховує двох школярів? Що робити такій мамі? Добре, коли в сім’ї всі на місці, проте татової заробітної платні можливо і не вистачить для забезпечення всієї родини. Адже комунальні платежі, продукти харчування, послуги в нашій країні коштують дорого, і на средню заробітню платню в районах на одного, жити такій сім’ї з дистанційним навчанням буде дуже тяжко.

А коли вдома проблеми з грошима, то це і сварки, і насилля, і розлучення. А діти???
Тоді вже постане питання не як дистанційно навчатися, а як просто вижити дитині в сім’ї.

Звичайно, тут написано, можливо, найгірший розвиток подій, і у кожного з нас будуть свої особисті чотири причини, але…

Шановне Міністерство освіти та науки України, Шановні парламентарі, Шановний Президент України, будь-ласка, не допустіть введення дистанційного навчання з нового навчального року.

Ми всі розуміємо, що вірус це страшно і погано, що ви хочете від нього нас вберегти, але чи такою ціною потрібне це вбереження???

Ми всі занємо, що ви розумні люди, що ви знайдете інший вихід з цієї ситуації.
Можливо кількість учнів в класах зробити менше, чи відвідування уроків через день, чи уроки на свіжому повітрі (якщо погода буде сприяти). Чи зробити окремі входи і виходи зі школи, чи постійну зміну масок та дезінфекцію рук.

Варіантів є безліч, але, будь ласка, виберіть такий, щоб діти повернулися до школи!!!

Джерело

Залиште свій коментар