Ворог взяв два міста в напівоточення: генерал оцінив шанси ЗСУ стримати рф

Армія країни-агресора активно перекидає додаткові сили на Покровський напрямок. Мета – замкнути так зване напівоточення навколо двох важливих міст – Покровська та Мирнограда.
Про це заявив в етері телеканалу Еспресо генерал Ігор Романенко – засновник Благодійного фонду “Закриємо небо України”, колишній заступник начальника Генерального штабу ЗСУ (2006–2010).
Ситуація серйозна: ворог наближається
За словами генерала, аналіз карти дозволяє зробити чіткий висновок: ці міста вже частково затиснуті ворожими силами.
«Сьогодні окупанти намагаються замкнути лещата навколо Покровська й Мирнограда. Також питання полягає в тому, скільки в Сил оборони буде ресурсу по засобах ураження, особовому складу, який може далі протистояти в цьому оборонному районі, який довгий час тримається і забирає велику кількість ворожих сил», — зазначив Ігор Романенко.
Він наголосив: наразі мова не йде про відкидання ворожого угруповання. Головне питання — наскільки далеко противник зможе просунутися.
Тиск зростає, але оборона тримається
Генерал підкреслює, що район, у якому розташовані Покровськ і Мирноград, давно виконує надзвичайно важливу функцію — стримує велику кількість ворожого ресурсу. Водночас окупанти продовжують підтягувати резерви.
«Втім, росіяни нарощують сили та засоби, й тому їхнє просування там є», — додав Романенко.
Очікується бойове загострення
На думку військового експерта, ситуація навколо Покровська буде вирішуватися безпосередньо в ході бойових дій уже найближчим часом. Відтак, розвиток подій залежить від готовності українських захисників, наявних резервів і темпів просування ворога.
Напрямок на Покровськ зараз є одним із найгарячіших. Якщо противнику вдасться остаточно замкнути кільце, ЗСУ доведеться або відбивати потужні штурми, або шукати способи для виведення частини сил, аби уникнути ізоляції.
Утримання Покровська і Мирнограда важливе не лише для стримування ворога, але й для збереження логістики та стабільності в тилу. Поки що лінія оборони тримається, але ситуація динамічна — і потребує швидкого реагування, злагодженої координації та рішень на стратегічному рівні.