ВООЗ кардинально змінила рекомендації щодо носіння захисних масок: як саме
Медичні або інші захисні маски носити треба – не весь час і не всюди, але треба. Особливо там, де є загроза прискореного «активного масового поширення» коронавірусу і немає змоги дотримуватися дистанції.
Такі рекомендації у п’ятницю, 5 червня, озвучив керівник Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреісус, пише Інтерфакс-Україна.
Як ВООЗ змінила рекомендації щодо носіння масок
ВООЗ радить урядам закликати громадськість носити маски, коли існує активне масове поширення (коронавірусу – 24 канал) і коли фізично важко дотримуватися дистанції,
– заявив глава ВООЗ.
Він пояснив, що говорить про перебування людей, наприклад, у громадському транспорті, магазинах та інших закладах, які люди часто відвідують. Саме там «масове поширення» є реальною загрозою.
Поруч із цим Тедрос Гебреісус наголосив, що «маски можуть створювати помилкове відчуття безпеки, змушуючи людей нехтувати такими заходами, як гігієна рук і дистанціювання».
Я можу сказати це досить прямо: одні тільки маски не захистять вас від COVID-19,
– заявив керівник ВООЗ.
Якими рекомендації ВООЗ щодо носіння масок були раніше
Раніше на офіційному сайті організації інформація щодо рекомендацій з використання медичних масок була такою:
- Здоровим людям носити маску слід хіба у випадку, якщо вони надають допомогу людині з підозрою на COVID-19.
- Безумовно маску треба носити людині, яка кашляє або чхає.
5 червня цей текст прибрали з сайту – але наразі лише з англомовної версії (станом на початок 6 червня). Хоча Гебреісус перед цим наголошував, що ВООЗ невдовзі оприлюднить документ з оновленими рекомендаціями.