«Вмирала на руках, задихалася в судомах». Батьки 5-річної дівчинки з Луцька звинувачують в її смерті лікарів

«Вмирала на руках, задихалася в судомах». Батьки 5-річної дівчинки з Луцька звинувачують в її смерті лікарів

У Луцьку померла 5-річна Віка Смаль, імовірно, через недбалість медиків. Малятку не пощастило потрапити в лікарню у вихідні. На посаді були лише чергові лікарі, багатьом із яких не до страждань дитини. У результаті дівчинка померла в страшних муках, а батьки втратили єдину доньку.

Детальніше про трагедію читайте в матеріалі.


Не дуже хотіли приймати в лікарню

Сергій і Тетяна Смаль буквально по хвилинах згадують всі останні дні, протягом яких вмирала їхня Віка.

Ще 11 червня дівчинка відчула себе погано. З ранку вона була на заняттях танцями. Потім батьки помітили стомленість дочки, але списали на спеку. Однак до вечора у Віки піднялася температура 37,4. А наступного дня вже ввечері було 39. Тоді викликали швидку.

Віка Смаль


Віка Смаль Скрін відео ТСН

«Лікарка приїхала, прослухала легені, але нічого в них не виявила. Але оскільки температура була під 40, медичка порадила відвезти Віку в лікарню. Правда, в приймальному відділенні не надто хотіли госпіталізувати дитину. Тоді ще лікар швидкої здивувався, мовляв, як це, дитина з високою температурою – її обов’язково потрібно класти в стаціонар», – розповідає тато.

Почала вити від болю

Віку поклали в Волинську обласну інфекційну лікарню в Луцьку. Почали колоти антибіотики. Оскільки були вихідні, то за два дні дівчинку встигли оглянути чотири чергових лікарі. Мама бачила, що доньці ставало все гірше і гірше. Її мучили жахливі болі в животі.

Тетяна щоразу кликала лікаря і просила подивитися дитину. У неї білки очей уже стали жовтими. Спочатку Віка терпіла і тільки стогнала від болю, а потім почала вити. Медики відмахувалися, і говорили, що це високий ацетон, давайте їй більше пити.

Читайте також:   Релігії не місце в школі? В Україні розгорівся скандал через новий "сюрприз" учням


За весь час ніхто не запропонував зробити дитині рентген. Третій черговий лікар буквально нагрубив мамі, мовляв, це не хірургія, якби було щось, то вона б кричала. І жодних жовтих білків він не бачить.

Віка Смаль

Віка Смаль Скрін відео ТСН

І тільки четвертий черговий, жінка, звернула увагу на стан Віки. Вона перша, хто за ці два дні подивився результати аналізів дівчинки і сказав, що у дитини погані печінкові проби, підвищений білірубін.

За словами мами, лікарка ніяк не могла зрозуміти, чому у дівчинки такі болі, а аналізи не показують, від чого. Вона вже дві доби не могла заснути ні на хвилину, металася на ліжку, лише іноді закатувала очі.

У Віки вже були проблеми з печінкою, відмовляли нирки, сеча була темно-коричневою, а потім і зовсім не могла сходити в туалет. Тетяна просила лікарів поставити катетер, але всі її прохання були марними.

Рентген зробили через два дні і незабаром дівчинка померла

Тільки в понеділок, коли лікарі зрозуміли, що з дитиною відбувається щось не те, викликали хірурга з обласної дитячої лікарні. Він намацав і сказав терміново зробити рентген легенів. На ньому виявилося, що у Віки легені серйозно пошкоджені, за словами тата, вони були покриті, немов снігом.

Віка Смаль

Віка Смаль Скрін відео ТСН

Але навіть тоді лікарі не бачили підстав переводити її в реанімацію. І вже в другій половині дня, коли мама знову стала просити подивитися дитину, медики терміново її відправили.

«Нам тоді сказали, що стан важкий, надії немає. У легенях дочки вже була кров. Їй дали кисневу маску, а потім підключили до ШВЛ. Вона вмирала у мене на руках, вона задихалася, я бачила її судоми, пальчики жовтіли, а нігті стали синіми», – розповідає Тетяна.

Читайте також:   МОЗ опублікував етапи послаблення карантину в Україні

У вівторок у лікарні батькам повідомили, що донька померла. Правда, сказали, що це може бути коронавірус, тому потрібно дотримуватися правил МОЗ.

Ховали Віку в закритій труні. Батьки так і не змогли попрощатися з донькою. Однак Сергію і Тетяні все-таки вдалося отримати результати ПЛР тесту – він виявився негативним. Як і їх результат аналізів після самоізоляції.

У висновку про смерть ідеться, що дівчинка померла від двосторонньої пневмонії.

«Ми не хочемо звертатися в поліцію, тому що доведеться проводити ексгумацію, повторний розтин. Для нас це буде як другий похорон», – каже батько.

Він згадує, що 5-річна дочка захоплювалася всім. Вона готувалася до школи, вже вміла рахувати, знала букви, писала деякі слова.

«Була дуже життєрадісною дитиною, буквально все вбирала в себе. Ходила на танці. Такою вона для нас і залишиться», – зітхає Сергій.

Лікарі так і не вийшли на зв’язок із батьками і не принесли вибачення. «Ніхто з них тоді не хотів нам допомогти. Вони втратили ці два дні, якби раніше схопилися, то могли б врятувати. Звичайно, ніхто з них не вибачився, та я й не чекаю від них вибачень», – каже Тетяна.

У Волинській обласній інфекційній лікарні стверджують, що проведуть внутрішнє розслідування. Однак зазначають, що перебіг хвороби у Віки було стрімким, а симптомів пневмонії у вигляді кашлю не було, тому рентген і не робили одразу.

Залиште свій коментар